• یکشنبه ۲۳ اردیبهشت ماه، ۱۳۹۷ - ۱۲:۱۵
  • دسته بندی : سیاسی
  • کد خبر : 972-5385-5
  • خبرنگار :
  • منبع خبر : خبرگزاری ایسنا

معاون سیاسی امنیتی استانداری:
10 محله مرکز لرستان توانمند می‌شوند

معاون سیاسی امنیتی استانداری با بیان اینکه 10 محله مرکز لرستان توانمند می‌شوند، بر کنترل رشد آسیب‌های اجتماعی در محلات حاشیه‌نشین تأکید کرد.

به گزارش ایسنا منطقه لرستان، حبیب‌الله خجسته‌پور در جلسه مدیریت آسیب‌شناسی اجتماعی در حاشیه‌نشینی شهر خرم‌آباد اظهار کرد: طرح توانمندسازی محلات حاشیه‌نشین یک کار جدید است و برای اینکه به تمام جزئیات آن برسیم به زمان‌ نیاز داریم.

وی با اشاره به نقش سازمان‌های مردم‌نهاد در اجرای این طرح تصریح کرد: این سازمان‌ها تاکنون در یک حوزه خاص کار می‌کرده‌اند و این یک کار جدید بوده و ارتباطی به وظیفه قبلی آنها ندارد.

خجسته‌پور با بیان اینکه دو جامعه روستایی و شهری داریم، یادآور شد: برخی محلات ایجاد شده‌اند که نه شهری هستند و نه روستایی و هدف‌مان این است که در قالب این کار چنین مجموعه‌هایی معنای شهروند پیدا کنند و آنها را از لحاظ اجتماعی به شهر ملحق کنیم، چون از لحاظ کالبدی به شهر پیوسته‌اند.

معاون سیاسی امنیتی استانداری لرستان اضافه کرد: ساکنان این مناطق به علت فقر اجتماعی، فرهنگی و... نمی‌توانند مطالبه‌گری کنند و شرکت‌های تسهیل‌گر به آنجا می‌روند و با شناسایی نقاط ضعف و قدرت، چالش‌‌ها و آسیب‌ها با ارائه پیشنهاد و راهکار به دنبال حل آن خواهند بود.

وی تصریح کرد: در حقیقت شرکت‌های تسهیل‌گر زبان گویای مردم این محلات می‌شوند و با اعتباری که وجود دارد قرار است آسیب‌ها را شناسایی و با همکاری دستگاه‌های اجرایی برای مقابله با آن کمک کنیم.

خجسته‌پور تأکید کرد: همه دستگاه‌های اجرایی استان موظفند علاوه بر اطلاعات، نیروهای متخصص هم در اختیار این سمن‌ها قرار بدهند.

وی گفت: هدف ما کنترل رشد آسیب‌های اجتماعی در این محلات بوده که لازمه آن داشتن اطلاعات دقیق است.

معاون سیاسی امنیتی استانداری لرستان افزود: قرار نیست امسال با این کار 10 محله خرم‌آباد توانمند شوند و ممکن است چندین سال طول بکشد و مهم آغاز این طرح است که لازمه آن هم‌افزایی است.

وی اظهار کرد: از این به بعد جمع‌آوری اطلاعات از طریق فرمانداری خرم‌آباد انجام می‌شود.

انتهای پیام

ارسال خبر به دوستان

* گیرنده(ها):

آدرس ایمیل ها را با علامت کاما از هم جدا نمایید. (حداکثر 3 آدرس پست الکترونیکی گیرنده را وارد نمایید)
متن ارسال:

ارسال نظر

نام و نام خانوادگی:
آدرس سایت شما:
* آدرس پست الکترونیکی:
* متن:
* کد مقابل را وارد نمایید: