• یکشنبه ۲۳ اردیبهشت ماه، ۱۳۹۷ - ۰۸:۱۰
  • دسته بندی : سیاسی
  • کد خبر : 972-5185-5
  • خبرنگار :
  • منبع خبر : خبرگزاری ایسنا

آیت‌الله میرعمادی:
مهم‌ترین فلسفه زکات محرومیت‌زدایی است

نماینده ولی‌فقیه در لرستان با انتقاد از عدم حضور برخی مدیران در شورای زکات استان، گفت: ضرورت دارد یک ارزیابی از عملکرد دستگاه‌ها در رابطه با امر زکات انجام گیرد.

به گزارش ایسنا منطقه لرستان، آیت‌الله سید احمد میرعمادی در نخستین نشست شورای زکات استان در سال‌جاری، با بیان این‌که مهم‌ترین فلسفه زکات محرومیت‌زدایی است، گفت: هدف ما عملی کردن عدالت اجتماعی در سایه زکات است.

وی خاطرنشان کرد: زمانی عدالت اجتماعی برقرار می‌شود که اعضای شورا در این جلسه حضور داشته باشند، اما موقعی مسئولان اجرایی حضور نیابد چه فایده‌ای دارد.

آیت‌الله میرعمادی با انتقاد از حضور نیافتن برخی مدیران دستگاه‌های اجرایی در شورای زکات استان، افزود: استانداری بایستی جوابگو باشد که چه اقدامی برای بحث زکات انجام داده و نتیجه نظارت این دستگاه چه بوده است.

نماینده ولی‌فقیه در لرستان تصریح کرد: در این جلسه به‌دلیل نبود برخی اعضاء نمی‌توان هیچ تصمیمی گرفت، شورای زکات به این معنا نیست که مدیر به فرد دیگری اجازه دهد که در این جلسه حضور یابد و وقت دیگر اعضاء گرفته شود.

وی ادامه داد: مسئولی که احساس مسئولیت نمی‌کند چه‌طور می‌تواند بحث جمع‌آوری زکات را پیش ببرد؟ بایستی یک ارزیابی از عملکرد دستگاه‌ها انجام شود که در امر زکات چه اقداماتی انجام داده‌اند.

امام جمعه‌خرم‌آباد با بیان این‌که مسئولی که مایل به پذیرش مسئولیت در شورای زکات نیست انصراف دهد، گفت: مسئولی که مایل به حضور در شورا نیست به وزارت‌خانه خود جواب دهد که این مسئولیت را نمی‌تواند، بپذیرد.

آیت‌الله میرعمادی با بیان این‌که بایستی نسبت به امر زکات اهتمام ورزیده شود، گفت: هر تصمیمی که گرفته شود بی‌فایده است چراکه چون مدیر اجرایی آن حضور ندارد و ضمانت اجرایی برای تحقق مصوبه وجود ندارد.

نماینده ولی‌فقیه در لرستان تاکید کرد: جلسه بعدی شورای زکات باید با حضور مدیران کل و اعضای اصلی شورا و کمیته‌های چهارگانه تشکیل شود.

انتهای پیام

ارسال خبر به دوستان

* گیرنده(ها):

آدرس ایمیل ها را با علامت کاما از هم جدا نمایید. (حداکثر 3 آدرس پست الکترونیکی گیرنده را وارد نمایید)
متن ارسال:

ارسال نظر

نام و نام خانوادگی:
آدرس سایت شما:
* آدرس پست الکترونیکی:
* متن:
* کد مقابل را وارد نمایید: