• یکشنبه ۲۳ اردیبهشت ماه، ۱۳۹۷ - ۰۸:۰۳
  • دسته بندی : اجتماعی
  • کد خبر : 972-7914-5
  • خبرنگار :
  • منبع خبر : خبرگزاری ایسنا

جمع‌آوری ۱۰۰ میلیارد ریال زکات در لرستان


مدیرکل کمیته امداد لرستان با اشاره به افزایش چهار برابری زکات فطره در استان، گفت: در پایان سال 96 بیش از ۱۰ میلیارد تومان زکات در استان جمع‌آوری شد.

به گزارش ایسنا منطقه لرستان، جاسم محمدی فارسانی در نخستین جلسه شورای زکات استان بیان کرد: ابتدای سال ۹۶ پیش‌بینی می‌شد طی سال ۹ میلیارد تومان زکات جمع‌آوری شود که این مبلغ در پایان سال به بیش از ۱۰ میلیارد تومان رسید.

وی اضافه کرد: در خصوص زکات فطره نیز بایستی گفت که مبلغ جمع‌آوری‌شده در سال گذشته چهار برابر نسبت به سال ۹۵ افزایش داشته است.

محمدی فارسانی تصریح کرد: در سال‌های گذشته معمولاً ۶۰ درصد زکات جمع‌آوری‌شده در حوزه نیازمندان و مابقی در حوزه فعالیت‌های عمرانی هزینه می‌شد، وی سال گذشته ۷۱ درصد زکات در حوزه نیازمندان مصرف شد و کمتر از ۴۰ درصد دیگر زکات در بخش اقدامات عمرانی هزینه شد.

مدیرکل کمیته امداد امام خمینی (ره) لرستان با اشاره به برخی تعاملات کمیته امداد و صداوسیما لرستان در خصوص تبلیغ زکات، عنوان کرد: سال گذشته ۹۰۰ دقیقه برنامه رادیویی و تلویزیونی در مورد زکات از صداوسیمای استان پخش شد که انتظار می‌رود این میزان امسال به دو هزار دقیقه برسد.

وی ادامه داد: در آستانه ماه مبارک رمضان هستیم و یکی از اقدامات مهم اعضای شورا زکات بایستی در مورد زکات فطره باشد، لذا انتظار می‌رود مدیران با برنامه‌ریزی بهتر بتوانند نسبت به این امر اهتمام ورزند.

انتهای پیام

ارسال خبر به دوستان

* گیرنده(ها):

آدرس ایمیل ها را با علامت کاما از هم جدا نمایید. (حداکثر 3 آدرس پست الکترونیکی گیرنده را وارد نمایید)
متن ارسال:

ارسال نظر

نام و نام خانوادگی:
آدرس سایت شما:
* آدرس پست الکترونیکی:
* متن:
* کد مقابل را وارد نمایید: