• چهارشنبه ۱۹ اردیبهشت ماه، ۱۳۹۷ - ۱۳:۴۱
  • دسته بندی : فرهنگی و هنری
  • کد خبر : 972-2487-5
  • خبرنگار :
  • منبع خبر : خبرگزاری ایسنا

قلعه فلک‌الافلاک ثبت جهانی می‌شود

استاندار لرستان کار پزشکی قانونی را نیازمند سرعت‌عمل بالا در پاسخگویی به مردم دانست و بر سهولت دسترسی مردم به آن تاکید کرد.

به گزارش ایسنا منطقه لرستان، دکتر سید موسی خادمی در سی‌وپنجمین همایش مدیران پزشکی قانونی کشور، اظهار کرد: دادستان لرستان یکی از فعال‌ترین نیروهای استان است و در تمام صحنه‌ها حضور فعال دارد.

وی تصریح کرد: لرستان استانی است که به لحاظ جمعیت و وسعت شانزدهمین استان کشور و به لحاظ موقعیت تاریخی، استان استراتژیک کشور است.

خادمی با بیان این‌که لرستان به لحاظ سرمایه انسانی و استعداد گردشگری از ظرفیت خوبی برخوردار است، تصریح کرد: یکی از محورهای اصلی و مزیت‌های نسبی لرستان گردشگری است.

 استاندار لرستان به ساماندهی کامل قلعه فلک‌الافلاک اشاره و افزود: به زودی ثبت جهانی آن انجام می‌شود و قطعا در تحول اقتصاد نقش مهمی خواهد داشت؛ ترکیب قلعه فلک‌الافلاک با بام و رودخانه خرم‌آباد از قابلیت‌های منحصربه‌فرد است.

وی با بیان اینکه ۱۴ میلیارد مکعب آب در لرستان وجود دارد، عنوان کرد: از این رقم ۹ میلیارد مترمکعب آن در استان تولید می‌شود ولی در بخش زیرساخت‌ها و بهره‌برداری از آب به خوبی اقدام نشده است.

خادمی در خصوص اراضی آبی لرستان گفت: اراضی آبی لرستان ۲۳ درصد کل اراضی بوده و میانگین این رقم در کشور ۴۶ درصد است، با این حال لرستان با تولید ۱۳۳ هزار تن در حوزه حبوبات رتبه اول کشور را دارد، ۲۸ هزار تن ماهی قزل‌آلا و گیاهان دارویی دیگر مزیت‌های دیگر لرستان است.

استاندار سیاست اصلی لرستان را حمایت از سرمایه‌گذاران و کارآفرینان ذکر کرد و ادامه داد: رسالتی مهمتر از سرمایه‌گذاری در لرستان نداریم.

وی تصریح کرد: پزشکی قانونی حکم مشاور قاضی دارد و رسالت آن حاکمیتی است که نمی‌توان در آن وقفه گذاشت، و حل مشکلات آن در اولویت کار استان قرار دارد.

انتهای پیام

ارسال خبر به دوستان

* گیرنده(ها):

آدرس ایمیل ها را با علامت کاما از هم جدا نمایید. (حداکثر 3 آدرس پست الکترونیکی گیرنده را وارد نمایید)
متن ارسال:

ارسال نظر

نام و نام خانوادگی:
آدرس سایت شما:
* آدرس پست الکترونیکی:
* متن:
* کد مقابل را وارد نمایید: