• چهارشنبه ۱۹ اردیبهشت ماه، ۱۳۹۷ - ۱۲:۵۷
  • دسته بندی : سیاسی
  • کد خبر : 972-4485-5
  • خبرنگار :
  • منبع خبر : خبرگزاری ایسنا

رئیس سازمان پزشکی قانونی کشور:

مسئولان در مسائل اصولی و در چارچوب‌های نظام متحد باشند

رئیس سازمان پزشکی قانونی کشور گفت: مسئولان در مسائل اصولی و در چارچوب‌های نظام متحد باشند.

به گزارش ایسنا منطقه لرستان، احمد شجاعی در سی و پنجمین همایش مدیران پزشکی قانونی کشور، عنوان کرد: امروز دشمنان بر علیه ما یک جنگ تمام عیار راه انداخته‌اند.

وی با بیان اینکه دنیای استکبار در مقابل ماست، تصریح کرد: در محاسبات همواره خدا را مد نظر داشته باشیم و سرنوشت کشور را به دست خدا می‌سپاریم هر چیزی رخ دهد خیر و صلاح ماست‌ و هیچ جای نگرانی نداریم.

شجاعی با ذکر این مطلب که به جای اینکه نگاهمان به دست کدخداهای دنیوی باشد نگاه را به سمت خدا تغییر دهیم، خاطرنشان کرد: از اول انقلاب به لطف خداوند در تمام صحنه‌ها پیروز شدیم، کشور ما یک مملکت با فکر و دارای ثروت است.

رئیس سازمان پزشکی قانونی کشور با بیان اینکه اقدام ترامپ در خروج از برجام، باعث همدلی و وفاق مردم ایران برای پیشرفت و اقتدار کشور شد، گفت: مسئولان در مسائل اصولی و در چارچوب‌های نظام متحد باشند.

وی به مشکلات فراروی پزشکی قانونی اشاره و افزود: مشکلات ساختمانی مشکل پزشکی قانونی بود لکن در تمام استان‌ها ساختمانهای استاندارد ساخته شد.

شجاعی گفت: در بحث حقوق و مزایای پزشکان تحول خوبی صورت گرفت، کمااینکه یکی از اشکالات سطح کشور ناهماهنگی حقوق است.

رئیس سازمان پزشکی قانونی با بیان این مطلب که در بحث نیروهای انسانی تعداد پزشکان افزایش پیدا کرد، افزود: اما هدف ما افزایش کیفیت کار است.

وی طرح دادپزشک را یکی از کارهای بزرگ ذکر کرد و ادامه داد: حجم زیادی از اجساد در بیمارستان‌ها را به پزشکی قانونی می فرستند لذا باید یک مجموعه تخصصی که علت فوت را تشخیص دهد در بیمارستان تشکیل شود.

شجاعی با بیان اینکه برای نظام برنامه‌ریزی سلامت کشور نیاز به دانستن علت فوت ضروری است، عنوان کرد: سازمان پزشکی قانونی منطقه‌ای با حضور ۲۰ کشور مسلمان تشکیل شد و ریاست اول آن به ایران واگذار شد و دبیرخانه آن هم به طور دائمی در ایران است‌.

انتهای پیام

ارسال خبر به دوستان

* گیرنده(ها):

آدرس ایمیل ها را با علامت کاما از هم جدا نمایید. (حداکثر 3 آدرس پست الکترونیکی گیرنده را وارد نمایید)
متن ارسال:

ارسال نظر

نام و نام خانوادگی:
آدرس سایت شما:
* آدرس پست الکترونیکی:
* متن:
* کد مقابل را وارد نمایید: