• چهارشنبه ۱۹ اردیبهشت ماه، ۱۳۹۷ - ۱۱:۱۹
  • دسته بندی : سیاسی
  • کد خبر : 972-4385-5
  • خبرنگار :
  • منبع خبر : خبرگزاری ایسنا

استاندار:

آماده حمایت از سرمایه‌گذاران هستیم/ ۹ میلیارد مترمکعب آب لرستان تولیدی است


استاندار لرستان از آمادگی استان برای حمایت از سرمایه‌گذاران خبر داد.

به گزارش ایسنا منطقه لرستان، دکتر سید موسی خادمی در اولین گردهمایی روسای دانشگاه جامع علمی کاربردی کشور، اظهار کرد: لرستان از لحاظ موقعیت‌گرایی استانی مهم است و می‌تواند در مبادلات کشور نقش مهمی ایفا کند.

وی با بیان اینکه لرستان، استان پرآبی است و حدود ۱۴ میلیارد مترمکعب آب دارد، تصریح کرد: ۹ میلیارد مترمکعب آب لرستان تولیدی است و استان به سرزمین آبشارها معروف است.

خادمی ادامه داد: علی رغم اینکه در لرستان تولید کننده آب هستیم اما زیرساخت‌های لازم برای بهره‌مندی از این ظرفیت مهیا نشده و فقط ۲۳ درصد اراضی ما آبی است.

استاندار لرستان یادآور شد: اگر  از لرستان به عنوان بهشت ایران یاد کنیم، اغراق نیست چراکه همه منابع طبیعی و تاریخی برای توسعه صنعت گردشگری در این استان فراهم است.

وی یادآور شد: لرستان بیش از ۵۰۰۰ اثر تاریخی و گردشگری دارد که این ظرفیت با ترکیب جمعیتی استان و حفظ رسم و رسومات خود، همه جنبه‌های صنعت توریسم را در بر دارد.

خادمی با تاکید بر اینکه برنامه ما تقویت لرستان به عنوان مقصد گردشگری است، افزود: لرستان منابع سنگ خوبی دارد و جا دارد صنایع سنگ در آن بیشتر شوند.

استاندار لرستان با بیان اینکه فرودگاه لرستان کامل است و را‌ه‌آهن آن جزو پروژه‌های مهمی است که با اعتبار۱۵۰۰ میلیارد تومان در دست اجراست، اضافه کرد: امسال بخش درون استانی آزادراه به بهره‌برداری خواهد رسید و به بهبود ارتباطات در استان کمک خواهد کرد.

استاندار لرستان گفت: هیچ کاری مهم‌تر از حمایت از کارآفرینان و سرمایه گذاران در استان نداریم. امسال در حوزه بانکی ۹۸ میلیارد تومان سود بخشودگی سرمایه‌گذاری است که در اختیار افرادی که می‌خواهند سرمایه گذاری کنند، قرار می‌دهیم.

وی گفت: استقبال سرمایه‌گذار به نسبت سال‌های گذشته در استان خوب است، کارخانه فولاد، چندین کارخانه سیمان و گلخانه از پروژه‌های در دست اجرای استان است.

خادمی خاطرنشان کرد: لرستان آماده حمایت و همراهی با کسانی است که بخواهند در استان سرمایه‌گذاری کنند.

استاندار با بیان اینکه در این استان نرخ  بیکاری بالاست، عنوان کرد: در استانی هستیم که یکی از بزرگترین مشکلات بیکاران، عدم مهارت است.

وی با اشاره به اینکه بخشی از رسالت دانشگاه علمی کاربردی در حوزه مهارت آموزی است تا بخشی از معضل بیکاری در استان و کشور رفع شود، افزود: فارغ‌التحصیلان دانشگاهی ما عمدتا مهارت لازم را ندارند و از طرفی می‌خواهند کاردولتی داشته باشند و به همین دلیل کشور با انباشتگی نیروهایی مواجه است که کاری برای آنها وجود ندارد.

خادمی گفت: امیدواریم روند تربیتی نیروهای مهارتی در دانشگاه علمی کاربردی ادامه یابد تا بخشی از بیکاری کشور و استان از این طریق مرتفع شود‌.

انتهای پیام

ارسال خبر به دوستان

* گیرنده(ها):

آدرس ایمیل ها را با علامت کاما از هم جدا نمایید. (حداکثر 3 آدرس پست الکترونیکی گیرنده را وارد نمایید)
متن ارسال:

ارسال نظر

نام و نام خانوادگی:
آدرس سایت شما:
* آدرس پست الکترونیکی:
* متن:
* کد مقابل را وارد نمایید: