• چهارشنبه ۱۹ اردیبهشت ماه، ۱۳۹۷ - ۱۱:۱۳
  • دسته بندی : اجتماعی
  • کد خبر : 972-6414-5
  • خبرنگار :
  • منبع خبر : خبرگزاری ایسنا

رئیس دانشگاه علمی کاربردی لرستان خبر داد:
آموزش دانشجویان در رشته‌های مرتبط با گردشگری

رئیس دانشگاه علمی کاربردی لرستان از آموزش دانشجویان در رشته‌های مرتبط با گردشگری خبر داد.

به گزارش ایسنا منطقه لرستان، دکتر سعید فرح‌بخش در اولین گردهمایی روسای واحدهای استانی دانشگاه جامع علمی کاربردی کشور اظهار کرد: لرستان از ظرفیت‌های بالایی در بخش صنعت، کشاورزی و گردشگری بهره‌مند است که با کمک آنها می‌توان به سمت توسعه و پیشرفت رفت ولی تاکنون بهره کافی از این پتانسیل‌ها برده نشده است.

وی ادامه داد: به عنوان دانشگاه جامع علمی کاربردی لرستان اعتقاد داریم پیشرفت استان منوط به فرهنگ‌سازی در حوزه گردشگری است و در این راستا بحثی در استان مطرح کردیم که سند جامع گردشگری طراحی و تدوین شود و در آن به عوامل مختلفی باید اشاره کرد.

فرح‌بخش اضافه کرد: در این طرح جامع نقش بخش خصوصی و دستگاه‌های دولتی باید مشخص شود و از تجربه استان‌هایی که در بحث گردشگری پیشرو هستند، باید استفاده کرد.

رئیس دانشگاه علمی کاربردی لرستان افزود: این استان می‌تواند در بحث گردشگری بسیار پیشرفت کند اگر این سند جامع تدوین شود.

وی با اشاره به اینکه لرستان منابع طبیعی و تاریخی زیادی دارد، عنوان کرد: این ظرفیت‌ها می‌توانند به توسعه و تحول استان کمک کنند.

فرح‌بخش با اشاره به تنگه بسیار زیبای شیرز به عنوان یکی از منابع طبیعی در استان لرستان، یادآور شد: این ظرفیت بسیار می‌تواند به بحث گردشگری کمک کند و از آنجا که لرستان هم پایتخت طبیعت و هم سرزمین تاریخ و تمدن است، جای پیشرفت در حوزه گردشگری دارد.

رئیس دانشگاه علمی کاربردی  لرستان گفت: امیدواریم مسئولین در تهیه سند گردشگری استان هر چه سریعتر اقدام کند.

وی بیان کرد: دانشگاه علمی کاربردی نیز بخشی از سند جامع را که مربوط به آموزش دانشجو می‌شود، انجام خواهد داد‌ تضمین می‌دهیم ظرف پروسه پنج ساله دانشجویانی که علاقه‌مند هستند در رشته‌های مرتبط با گردشگری تحصیل کنند، تربیت کنیم.

انتهای پیام

ارسال خبر به دوستان

* گیرنده(ها):

آدرس ایمیل ها را با علامت کاما از هم جدا نمایید. (حداکثر 3 آدرس پست الکترونیکی گیرنده را وارد نمایید)
متن ارسال:

ارسال نظر

نام و نام خانوادگی:
آدرس سایت شما:
* آدرس پست الکترونیکی:
* متن:
* کد مقابل را وارد نمایید: