• چهارشنبه ۱۹ اردیبهشت ماه، ۱۳۹۷ - ۰۷:۳۰
  • دسته بندی : علمی و آموزشی
  • کد خبر : 972-5486-5
  • خبرنگار :
  • منبع خبر : خبرگزاری ایسنا

رئیس دانشگاه علمی کاربردی:
به سند جامع گردشگری لرستان نیازمندیم

رئیس دانشگاه علمی کاربردی لرستان گفت: به سند جامع گردشگری لرستان نیازمندیم.

 به گزارش ایسنا منطقه لرستان، دکتر سعید فرح‌بخش در نشست خبری با اصحاب رسانه با تأکید بر اهمیت صنعت گردشگری اظهار کرد: توسعه رشته‌های گردشگری با توجه به پتانسیل‌های طبیعی، تاریخی و ‌... استان، در دانشگاه علمی کاربردی لرستان مدنظر است.

وی با اشاره به اینکه لرستان ظرفیت‌های بسیار خوبی در حوزه گردشگری دارد، ادامه داد: این استان می‌تواند در صنعت گردشگری حرف برای گفتن داشته باشد.

رئیس دانشگاه علمی کاربردی لرستان خاطرنشان کرد: باید برای استان سند جامع گردشگری تهیه و تدوین کرد که در آن نقش هر دستگاه و چشم‌انداز آینده این صنعت به‌دقت مشخص شود.

 وی افزود: چنین طرحی ضمن شفاف‌سازی وظایف و مسیر هر نهاد یا بخشی از جامعه ابهامات و موازی کاری‌ها را از میان برداشته و اهداف عینی و قابل‌دسترسی و محاسبه برای گردشگری تعیین می‌کنند که با استفاده از آن می‌‌توان میزان موفقیت هر بخش را سنجید و در مجموع موفقیت کل را نیز اندازه گرفت.

فرح‌بخش یادآور شد: گردشگری صنعتی است که اگر جزیره‌ای به آن بپردازیم با شکست مواجه می‌شویم بنابراین صنعت در استان لرستان نیاز به تدوین سند جامع دارد.

رئیس دانشگاه علمی کاربردی لرستان گفت: بنا داریم در آینده رشته‌های مرتبط با صنعت گردشگری را در این دانشگاه توسعه دهیم و با ایجاد رشته‌هایی مثل هتلداری یا صنایع‌دستی دانشجویان این مراکز را به بازار کار برسانیم و از این طریق نگاه علمی به موضوع گردشگری را هم در جامعه تقویت و نهادینه کنیم.

انتهای پیام

ارسال خبر به دوستان

* گیرنده(ها):

آدرس ایمیل ها را با علامت کاما از هم جدا نمایید. (حداکثر 3 آدرس پست الکترونیکی گیرنده را وارد نمایید)
متن ارسال:

ارسال نظر

نام و نام خانوادگی:
آدرس سایت شما:
* آدرس پست الکترونیکی:
* متن:
* کد مقابل را وارد نمایید: