• یکشنبه ۱۶ اردیبهشت ماه، ۱۳۹۷ - ۱۱:۱۵
  • دسته بندی : سیاسی
  • کد خبر : 972-3485-5
  • خبرنگار :
  • منبع خبر : خبرگزاری ایسنا

نماینده ولی‎فقیه در لرستان:

نظام سلامت در اسلام پیشگیرانه است/ در امر سلامت به مرز خودکفایی رسیدیم


نماینده ولی فقیه در لرستان گفت: در امر سلامت به مرز خودکفایی رسیدیم.

به گزارش ایسنا منطقه لرستان، آیت‌الله سید احمد میرعمادی در مجمع سلامت استان با بیان اینکه اسلام به عنوان دینی کامل و جامع دارای نظام سلامت است، افزود: بیش از ۱۲۶۰ آیه قرآن در مورد سلامت وجود دارد و این برای ما بسیار مهم است و مجموعه این آیات نظامی را برای ما ترسیم می کند که متضمن سلامت جامعه است.

وی با بیان اینکه هنگامی‌که نگاهی به تکالیف شرعی و احکام می‌اندازیم فلسفه‌اش توجه به امر سلامت است، ادامه داد: ۱۵ قاعده فقهی در امر سلامت داریم که هر کدام از این قواعد ده‌ها مساله در امر سلامت قابل استنتاج است.

نماینده ولی فقیه در استان بیان کرد: سیره پیامبر (ص)و ائمه(ع) گواه بر این است که اسلام از نظام سلامت برخوردار است، هیچ کس تردید ندارد که پیامبر اسلام نظیف‌ترین و پاک‌ترین انسان‌های روی زمین است و روی سلامت حساسیت داشتند.

وی با اشاره به اینکه چنانچه فردی از بین پنچ موضوع صحت بدن، امنیت، روزی فراوان، خانواده همراه و آسایش و رفاه را نداشته باشد دچار نقص و کمبود در زندگی، کم‌خردی، کم عقلی، دل نگرانی و عدم آرامش می‌شود، افزود: نظام سلامت در اسلام تضمین‌کننده سلامت دنیوی و اخروی، روحی و جسمی است.

امام جمعه خرم‌آباد تاکید کرد: تمام پیشرفت‌ها، تکنولوژی‌ها و آنچه را علوم دنبال می‌کند در امر پزشکی متضمن سلامت بدن و جسم انسان است.

میرعمادی با اشاره به اینکه امروز سلامت روح بر جسم مهمتر و برتر است و یکی از مبانی نظام سلامت در اسلام این است که متضمن همه ابعاد وجودی انسان است، اظهار کرد: در گستره حوزه سلامت معمولا سلامت فردی مورد توجه است در حالی‌که در اسلام علاوه بر سلامت فردی به سلامت خانوادگی و اجتماعی تاکید شده است.

وی با طرح این سوال که شاخص‌های سلامت اجتماعی چیست؟ افزود: احصاء شاخص‌های سلامت اجتماعی بسیار مهم بوده و از مبانی مهم نظام سلامت در اسلام گستره حوزه سلامت است؛ از دیگر مبانی نظام سلامت در اسلام این است که این نظام‌ها تمام چالش‌ها، خطرات و تمام آفت‌های سلامت را برطرف می‌کند.

نماینده ولی فقیه در لرستان با بیان اینکه نظام سلامت در اسلام پیشگیرانه است و خیلی از مسائل با قوانین و دستورات اسلام برطرف می‌شود، خاطرنشان کرد: مساله ایجاد احساس مسئولیت و ایجاد انگیزه برای مشارکت عمومی در امر سلامت یکی دیگر از ارکان نظام سلامت در استان است.

میرعمادی گفت: برنامه‌هایی که اسلام برای ایجاد مسئولیت اجتماعی برای ما در نظر گرفته بوده بسیار مهم است و چنانچه کسی خشتی را برای سلامت بنا کند در قیامت از عذاب خداوند در امن و امان است.

وی اضافه کرد: به برکت نظام مقدس جمهوری اسلامی پزشکانی حاذق، ماهر، متخصص، توانمند و با احساس مسئولیت داریم که مایه کارآمدی نظام شدند؛ خوشبختانه ایران اسلامی در امر سلامت در تمام دنیا سرآمد است.

میرعمادی افزود: پیشرفت‌های پزشکی به برکت انقلاب و خون شهدا بوجود آمده است و اگر کسی حرف اول را در امر سلامت می زند جز پزشک ایرانی کسی نیست و این مایه افتخار است.

وی گفت: ایران اسلامی امروز در امر سلامت به مرز خودکفایی رسیده و بهترین امکانات، تجهیزات و نیروی انسانی متخصص را در این بخش داریم.

امام جمعه خرم‌آباد بیان کرد: مردم نیز در امر سلامت به میدان آمدند و متوجه شدند که اساس همه امور به سلامت بستگی دارد و سرمایه‌گذاری در این امر مانا و ماندگار است.

وی تصریح کرد: خیرین سلامت در استان خوش درخشیدند و حتی در برخی شهرستان‌ها چندین برابر اعتبارات دولتی سرمایه‌گذاری کردند که باید از آن‌ها قدردانی شود.

انتهای پیام

ارسال خبر به دوستان

* گیرنده(ها):

آدرس ایمیل ها را با علامت کاما از هم جدا نمایید. (حداکثر 3 آدرس پست الکترونیکی گیرنده را وارد نمایید)
متن ارسال:

ارسال نظر

نام و نام خانوادگی:
آدرس سایت شما:
* آدرس پست الکترونیکی:
* متن:
* کد مقابل را وارد نمایید: