• جمعه ۱۴ اردیبهشت ماه، ۱۳۹۷ - ۱۷:۱۷
  • دسته بندی : فرهنگی و هنری
  • کد خبر : 972-2187-5
  • خبرنگار :
  • منبع خبر : خبرگزاری ایسنا

پلدختر را می‌توان هویزه دوم دانست

مدیرکل حفظ آثار و نشر ارزش‌های دفاع مقدس لرستان گفت: پلدختر را می‌توان هویزه دوم دانست.

به گزارش ایسنا منطقه لرستان، حجت‌الله ناصرپور در جلسه شورای حفظ آثار دفاع مقدس شهرستان پلدختر اظهار کرد: این شهرستان گذرگاه استراتژیک جنوب غرب کشور است و در دفاع مقدس نیز محل عبور رزمندگان و تجهیزات به مناطق جنگی بوده است.

وی با اشاره به دلاوری رزمندگان این شهرستان در دوران دفاع مقدس، تصریح کرد: پلدختر را می‌توان هویزه دوم دانست چراکه پلدختر به‌عنوان شهر مقاوم شناخته می‌شود.

ناصرپور هدف از برگزاری این جلسه را تبیین نقش شهرستان پلدختر در دانش‌نامه دفاع مقدس لرستان و همچنین جمع‌آوری اسناد دفاع مقدس رزمندگان ذکر کرد و گفت: پلدختر با چنین موقعیتی نقش کلیدی در دوران دفاع مقدس داشته است و بایستی در امر جمع‌آوری اسناد و تدوین نقش شهرستان در دانش‌نامه استان حساسیت فراونی داشته باشیم.

مدیرکل حفظ آثار و نشر ارزش‌های دفاع مقدس لرستان افزود: بهره معنوی جنگ را بایستی مردم ببرند و لازمه این مهم ابتدا تدوین نقش استان در یک قالب برای نسل جوان و آینده است.

وی در بیان ارزش‌های تولید شده حاصل از هشت سال دفاع مقدس، گفت: این ارزش‌ها از ایثارگری شهدا و رزمندگان با عبور از سیم خاردار‌های نفس خود و در جهاد در راه خدا به وجود آمده است.

ناصرپور، حفظ این ارزش‌ها را ضروری دانست و تاکید کرد: حفظ ارزش‌های دفاع مقدس در استحکام نظامی جمهوری اسلامی و مقابله با جنگ فرهنگی دشمن علیه جوانان کارساز است.

انتهای پیام

ارسال خبر به دوستان

* گیرنده(ها):

آدرس ایمیل ها را با علامت کاما از هم جدا نمایید. (حداکثر 3 آدرس پست الکترونیکی گیرنده را وارد نمایید)
متن ارسال:

ارسال نظر

نام و نام خانوادگی:
آدرس سایت شما:
* آدرس پست الکترونیکی:
* متن:
* کد مقابل را وارد نمایید: