• پنجشنبه ۱۳ اردیبهشت ماه، ۱۳۹۷ - ۱۲:۳۳
  • دسته بندی : سیاسی
  • کد خبر : 972-2785-5
  • خبرنگار :
  • منبع خبر : خبرگزاری ایسنا

معاون دادگستری لرستان تاکید کرد:

برنامه‌ریزی استفاده از فضای مجازی بر محور سیره نبوی/توجه به اخلاق‌مداری

معاون پیشگیری از وقوع جرم دادگستری لرستان، گفت: استفاده از فضای مجازی در کشور ما نیز باید بر اساس فرهنگ جامعه، اخلاق‌مداری و بر محور سیره نبوی و علوی برنامه‌ریزی شود.

به گزارش ایسنا منطقه لرستان، محمدتقی شاکرمی مدیریت فضای مجازی را ضرورتی اجتناب‌ناپذیر دانست و گفت: از یک‌سو بیش‌از نیمی از جمعیت کشور کاربران در ارتباط مستقیم و صد در صد با فضای مجازی و شبکه‌های اجتماعی هستند که شورای عالی فضای مجازی باید راهکارهای استفاده از آن را ارائه دهد.

وی با بیان این‌که مجازات قضایی آخرین راه مقابله با آسیب‌های فضای مجازی نیست، افزود: لازم است قوانینی تصویب شود تا در صورت ضرورت و با حکم قضایی با مجرمان فضای مجازی برخورد شود.

شاکرمی به فرمایش مقام معظم رهبری در فرمایشات اخیر خود بر حفظ حریم خصوصی افراد اشاره و ادامه داد: مقام معظم رهبری تأکید کردند که به آن تعرض نشود که این سخن بر مبنای احکام دینی، شرعی و قانونی است.

معاون پیشگیری از وقوع جرم دادگستری لرستان گفت: متأسفانه جامعه برای رویارویی با فضای مجازی به‌ویژه خانواده‌ها علم رسانه‌ای ندارند که برای استفاده از این فضا باید ابتدا زیرساخت‌های فرهنگی ایجاد و مهارت‌های لازم در این مورد را تقویت کرد.

وی افزود: با توجه به این‌که حتی در کشورهای بیگانه استفاده از فضای سایبری دارای حدودی مشخص و محدود است باید خانواده‌ها حد استفاده کودکان و نوجوانان خود را از این فضا مشخص کنند و طرز استفاده را به نوجوانان و جوانان آموزش داد.

شاکرمی خاطرنشان کرد: استفاده از فضای مجازی در کشور ما نیز باید بر اساس فرهنگ جامعه، اخلاق‌مداری و بر محور سیره نبوی و علوی برنامه‌ریزی شود، کمااینکه فضای مجازی مانند یک چاقوی دولبه فرصت و تهدید است که در کنار مزایا و امتیازات مثبت و مفید آسیب‌های غیرقابل‌انکاری را به همراه دارد.

انتهای پیام

ارسال خبر به دوستان

* گیرنده(ها):

آدرس ایمیل ها را با علامت کاما از هم جدا نمایید. (حداکثر 3 آدرس پست الکترونیکی گیرنده را وارد نمایید)
متن ارسال:

ارسال نظر

نام و نام خانوادگی:
آدرس سایت شما:
* آدرس پست الکترونیکی:
* متن:
* کد مقابل را وارد نمایید: