• چهارشنبه ۱۲ اردیبهشت ماه، ۱۳۹۷ - ۱۲:۳۲
  • دسته بندی : علمی و آموزشی
  • کد خبر : 972-3686-5
  • خبرنگار :
  • منبع خبر : خبرگزاری ایسنا

تعالی و توسعه هر جامعه‌ای در گرو آموزش و پرورش کارآمد و اثربخش است

سرپرست اداره کل آموزش و پرورش لرستان گفت: تعالی، رشد و توسعه هر جامعه‌ای در گرو آموزش و پرورش کارآمد و اثربخش است.

به گزارش ایسنا منطقه لرستان، سید احمد علی موسوی‌نیا با اشاره به آغاز هفته بزرگداشت مقام معلم و تقارن این مناسبت با سالروز ولادت منجی عالم بشریت اضافه کرد: «نون و القلم و مایسطرون» سوگند به قلم و آنچه می‌نویسد و چه زیبا و بزرگ است این قلم که خدا بر آن سوگند یاد می‌کند، قلمی که نگارنده حقیقت وجود و عدم و نگارنده خط عشق است.

وی بیان کرد: در سالروز شهادت فیلسوف فرزانه شهید مرتضی مطهری در حالی مقام معلم را پاس می‌داریم که این زمان مقارن شده است با میلاد بزرگ منجی عالم بشریت، او که از تبار معلمان هستی است و رسالت آموزش و حیات بشر را چون سلاله پاکش بر دوش دارد و جهان منتظر آمدنش است تا مهر و عدالت را به بشریت بیاموزد.

موسوی‌نیا تاکید کرد: تعالی، رشد و توسعه هر جامعه‌ای در گرو آموزش و پرورش کارآمد و اثربخش است و تحقق این امر جز به همت معلمان دلسوز که رکن و عنصر اصلی سند تحول بنیادین هستند میسر نمی‌شود.

سرپرست اداره کل آموزش و پرورش لرستان اضافه کرد: بر همین اساس اعتقاد داریم که تکریم و گرامیداشت مقام معلم محدود به یک روز و هفته نیست چرا که ادامه شغل رسولان و جلوی جاودان برای طالبان حقیقت هستند.

وی گفت: ضمن گرامیداشت یاد و نام استاد فرزانه و بزرگ‌مرد عرصه علم و اندیشه علامه شهید مرتضی مطهری بر خود لازم می‌دانم ستایشگر خدمات ارزنده و زحمات بی‌دریغ همکاران فرهنگی استان لرستان باشم و صمیمانه از سال‌ها مجاهدت علمی در راه عزت و سربلندی ایران اسلامی تقدیر و سپاسگزاری می‌کنم.

انتهای پیام

ارسال خبر به دوستان

* گیرنده(ها):

آدرس ایمیل ها را با علامت کاما از هم جدا نمایید. (حداکثر 3 آدرس پست الکترونیکی گیرنده را وارد نمایید)
متن ارسال:

ارسال نظر

نام و نام خانوادگی:
آدرس سایت شما:
* آدرس پست الکترونیکی:
* متن:
* کد مقابل را وارد نمایید: