• یکشنبه ۹ اردیبهشت ماه، ۱۳۹۷ - ۱۲:۵۹
  • دسته بندی : شهرستان‌ها
  • کد خبر : 972-1990-5
  • خبرنگار :
  • منبع خبر : خبرگزاری ایسنا

/گزارش/
اکسیر جان‎بخش

در حال حاضر کارخانه‌های داروسازی اکسیر بروجرد به‌عنوان تنها تولیدکننده انسولین و گاما ایمونکس در کشور فعال‎ترین کارخانه داروسازی در حوزه صادرات دارویی محسوب می‌شود.

عمده‎ترین کشورهایی مقصد صادرات داروی اکسیر، آذربایجان، عراق، افغانستان، بلاروس، ترکمنستان، قرقیزستان، اوکراین، یمن، فیلیپین، سومالی، نیجریه و مصر است.

به گزارش ایسنا منطقه لرستان، در حال حاضر به‎خاطر تحریم‌ها و مشکلات اقتصادی خیلی از کارخانه‌ها دچار کمبود سرمایه در گردش شده‌اند و اکسیر نیز از این قضیه مستثنی نیست.

اکسیر یکی از کارخانه‎های برند و مهم کشور است که الان به دلیل مشکلات اقتصادی دچار مشکلات مالی شده است. اگر این کارخانه به‌مرور زمان دچار مشکلات حاد مالی شود و مانند خیلی از کارخانه‎ها تعطیل یا نیمه تعطیل شود دیگر اکسیر آن جان‎بخش نخواهد بود.

کارخانه‌های داروسازی اکسیر از نظر بازار مشکل ندارند

سید موسی خادمی استاندار لرستان دراین‌باره گفت: کارخانه‌های داروسازی اکسیر شرکت خوب و بالغی است و ازنظر بازار مشکل ندارند.

وی خاطرنشان کرد: کارخانه‌های داروسازی اکسیر توان صادرات دارند و با کمی مراقبت به مسیر اصلی خودش برمی‎گردند.

استاندار لرستان تصریح کرد: این کارخانه مشکلاتی درزمینهٔ بانکی و مالیاتی دارد که در حال رفع آن هستیم و امیدواریم با تلاش این شرکت در سال 97 موقعیتی بهتر نسبت به سال گذشته پیدا کند.

کارخانه‌های داروسازی اکسیر 80 درصد انسولین موردنیاز کشور را تولید می‎کند

علاءالدین بروجردی نماینده مردم بروجرد و اشترینان نیز در این باره اظهار کرد: کارخانه داروسازی اکسیر یکی از کارخانه‎های مهم شهرستان بروجرد هستند که در سطح ملی تأثیرگذار است.

وی خاطرنشان کرد: یکی از بزرگ‌ترین کارخانه‌های داروسازی کشور کارخانه اکسیر است که 80 درصد انسولین موردنیاز ملت را تولید می‎کند.

نماینده مردم بروجرد تصریح کرد: این کارخانه نیازمند حمایت جدی است و این حمایت باعث می‎شود کیفیت تولید، حجم تولید و صادرات افزایش یابد و با ارائه تسهیلات شاهد شکوفایی بیشتر این کارخانه خواهیم بود.

دفتر داروسازی اکسیر در تهران واگذار شود

همچنین عباس گودرزی نماینده مردم بروجرد در این باره گفت: با وجود تأکید وزیر راه و شهرسازی مبنی بر واگذاری دفاتر در تهران مدیرعامل کارخانه از فعالیت آن دفاع کرده و باسیاست‌های فرادستی سازمان خود هماهنگ نیست.

وی خاطرنشان کرد: مدیرعامل و هیئت‌مدیره شرکت برای حل مشکلات ابتدا باید حقوق دریافتی خود را کم کرده و دفتر تهران را به فروش برسانند.

نماینده مردم بروجرد تصریح کرد: مسیر داروسازی اکسیر بروجرد باید تغییر کند و بهتر است، مدیرعامل به‌جای انتظارات از امور مالیاتی مبنی بر اخذ نکردن مالیات دفتر تهران را واگذار کند.

گودرزی اضافه کرد: اگر قرار باشد که در شهرستان بروجرد اتفاق جدیدی رخ دهد باید جهت‎گیری‎ها تغییر کرده و رفتارها متفاوت از گذشته باشد.

صادرات کارخانه اکسیر به 28 میلیارد افزایش خواهد یافت

کوچکی مدیرعامل اکسیر نیز دراین‌باره اظهار کرد: 850 نفر نیرو در این کارخانه مشغول به کار هستند و تلاش داریم تا صادرات را از 20 میلیارد به 28 میلیارد تومان افزایش دهیم.

وی بیان کرد: این مجموعه برای استان و کشور مهم است و باید تلاش کرد تا شرایط موجود حفظ شود.

انتهای پیام

ارسال خبر به دوستان

* گیرنده(ها):

آدرس ایمیل ها را با علامت کاما از هم جدا نمایید. (حداکثر 3 آدرس پست الکترونیکی گیرنده را وارد نمایید)
متن ارسال:

ارسال نظر

نام و نام خانوادگی:
آدرس سایت شما:
* آدرس پست الکترونیکی:
* متن:
* کد مقابل را وارد نمایید: