• چهارشنبه ۵ اردیبهشت ماه، ۱۳۹۷ - ۱۴:۳۲
  • دسته بندی : فرهنگی و هنری
  • کد خبر : 972-687-5
  • خبرنگار :
  • منبع خبر : خبرگزاری ایسنا

مدیرکل کانون پرورش فکری کودکان و نوجوانان لرستان:

ایجاد مرکز تخصصی نجوم کودکان و نوجوانان/ سینمای سیار راه‌اندازی شود

مدیرکل کانون پرورش فکری کودکان و نوجوانان لرستان از راه‌اندازی سه مرکز ثابت در شهرستان‎های چگنی، الشتر و الیگودرز خبرداد.

به گزارش ایسنا منطقه لرستان، محمدجواد محمدی در کارگروه تخصصی بانوان و خانواده لرستان با اشاره به فعالیت‌های فرهنگی، هنری و ادبی این کانون اظهار کرد: اتفافات خوبی در کانون و در فعالیت‌های ادبی، هنری و فرهنگی رخ داده است.

وی با بیان اینکه خوشبختانه شش کتابخانه سیار را به مجموع کتا‌بخانه‌های کانون اضافه کردیم، افزود: هم‌اکنون 61 روستا، 91 آموزشگاه و 8000 کودک و نوجوانان تحت پوشش کتابخانه‎های سیار کانون پرورش فکری کودکان و نوجوانان لرستان هستند.

 وی  با بیان اینکه در این دو سال اخیر سه کانون زبان داشتیم و توانستیم دو کانون دیگر را اضافه کنیم، یادآور شد: هم اکنون 4700 نفر نیز عضو کانون زبان هستند.

این مسئول از راه‌اندازی سه مرکز ثابت در شهرستان‎های چگنی، الشتر و الیگودرز خبر داد و افزود: در سالجاری این سه مرکز  افتتاح می‌شوند.

مدیرکل کانون پرورش فکری کودکان و نوجوانان لرستان با اشاره به اینکه فعالیت نجومی توسط کانون پرورش فکری انجام می‌شود، عنوان کرد: ایجاد یک مرکز تخصصی نجوم برای کودکان و نوجوانان لرستان ضروری است.

وی بیان کرد: همچنین نیاز است سینمای سیار در لرستان راه‌اندازی شود البته این مهم در هیچ استانی انجام نشده و نیاز است؛ در آموزش و پرورش ساعت پرورشی داریم و می‌توانیم اتوبوسی را تجهیز کنیم تا دانش‌آموزان در این ساعت فیلم تماشا کنند.

محمدی خاطرنشان کرد: همچنین برای ایجاد مرکز مطالعه و پژوهش برای کودکان و نوجوانان فضای لازم را داریم اما نیاز به تعمیرات دارد و نیازمند حمایت مسئولین در این راستا هستیم.

انتهای پیام

ارسال خبر به دوستان

* گیرنده(ها):

آدرس ایمیل ها را با علامت کاما از هم جدا نمایید. (حداکثر 3 آدرس پست الکترونیکی گیرنده را وارد نمایید)
متن ارسال:

ارسال نظر

نام و نام خانوادگی:
آدرس سایت شما:
* آدرس پست الکترونیکی:
* متن:
* کد مقابل را وارد نمایید: