• سه شنبه ۲۸ فروردین ماه، ۱۳۹۷ - ۱۴:۳۸
  • دسته بندی : اقتصادی
  • کد خبر : 971-9584-5
  • خبرنگار :
  • منبع خبر : ----

تولید بیش از ۲۳۵ هزار تن انواع میوه در لرستان


مدیر باغبانی سازمان جهاد کشاورزی لرستان گفت: باغداران برای کنترل میزان سرما در باغات خود تحت هر شرایطی دمای هوا را در محدوده و اطراف باغ خود افزایش دهند.

به گزارش ایسنا منطقه لرستان، مهندس هادی سپهوند اظهار کرد: تاکنون گزارش‌های قابل‌توجهی از سرمازدگی باغات در استان گزارش نشده است.

وی تأکید کرد: بر اساس اطلاعیه‌ها و اخطاریه‌های پی‌درپی اداره کل هواشناسی لرستان مبنی بر افت محسوس دما و به زیرصفر رسیدن کمینه دما در اکثر نقاط استان به‌ویژه در مناطق شمالی و شرقی لرستان، احتمال وقوع سرمازدگی و ایجاد خسارت در باغات مثمر وجود دارد؛ بنابراین لازم است باغداران آمادگی کامل را جهت مقابله با این پدیده  داشته باشند.

مدیر باغبانی سازمان جهاد کشاورزی لرستان افزود: البته با توجه به صادرشدن به‌موقع اخطاریه‌ها از طرف هواشناسی استان این موضوع از طرف سازمان جهاد کشاورزی و همه مدیریت‌ها و مراکز جهاد کشاورزی در سطح شهرستان‌ها، بخش‌ها، دهستان‌ها و روستاها به باغداران اطلاع‌رسانی شده است.

سپهوند بیان کرد: باغداران برای اینکه بتوانند میزان سرما را در باغات خود کنترل و یا خسارت احتمالی  وارده در اثر پدیده سرمازدگی را به حداقل ممکن برسانند بایستی تحت هر شرایطی دمای هوا را در محدوده و اطراف باغ خود افزایش دهند.

وی ادامه داد: باغداران می‌توانند با ایجاد و افروختن آتش در محدوده باغ خود از کاهش شدید دما در محیط باغ خود جلوگیری کنند.

به گزارش ایسنا، لرستان یکی از مناطق مستعد احداث باغات مثمر و تولید انواع میوه در سطح کشور بوده و دارای  بیش از ۴۵ هزار هکتار باغات مثمر از انواع درختان میوه بوده که سالانه تولید انواع میوه در این استان بیش از ۲۳۵ هزار تن است.

انتهای پیام

ارسال خبر به دوستان

* گیرنده(ها):

آدرس ایمیل ها را با علامت کاما از هم جدا نمایید. (حداکثر 3 آدرس پست الکترونیکی گیرنده را وارد نمایید)
متن ارسال:

ارسال نظر

نام و نام خانوادگی:
آدرس سایت شما:
* آدرس پست الکترونیکی:
* متن:
* کد مقابل را وارد نمایید: