• سه شنبه ۲۸ فروردین ماه، ۱۳۹۷ - ۰۰:۳۲
  • دسته بندی : اجتماعی
  • کد خبر : 971-9714-5
  • خبرنگار :
  • منبع خبر : خبرگزاری ایسنا

اجرای پروژه «ایکاردا» در سطح اراضی کشاورزی ۱۰ استان کشور

قائم‌مقام معاونت زراعت وزارت جهاد کشاورزی از اجرای پروژه «ایکاردا» در سطح اراضی کشاورزی ۱۰ استان کشور خبر داد.

به گزارش ایسنا منطقه لرستان، جواد وفابخش در جریان سفر به استان با اشاره به اجرای طرح «ایکاردا» در کشور اظهار کرد: این پروژه در سطح یک‌میلیون هکتار از اراضی کشاورزی کشور در حال اجرا است.

وی بابیان اینکه این پروژه در چهار استان هدف در حال اجرا است، گفت: این استان‌ها شامل آذربایجان شرقی، کردستان، لرستان و کرمانشاه است.

قائم‌مقام معاونت زراعت وزارت جهاد کشاورزی، بیان کرد: نیروهایی که در این پروژه در حال فعالیت هستند از مجموعه وزارت جهاد کشاورزی و همچنین دستگاه‌های بین‌المللی مانند «ایکاردا» یا همان مرکز تحقیقات بین‌المللی مناطق خشک هستند.

وفابخش در ادامه سخنان خود بابیان اینکه در قالب این پروژه تکنولوژی تولید، در مناطق دیم در شرایط مزرعه به مردم نشان داده می‌شود، افزود: همچنین سیاست‌گذاری و حمایت‌های لازم صورت خواهد گرفت تا مردم این یافته‌ها را در داخل مزارع خود به کار بگیرند و تولید و درآمد خود را افزایش و توسعه روستایی در کشور محقق شود.

وی  با تأکید بر اینکه  با این پروژه شغل کشاورزی در مناطق دیم‌کاری تقویت می‌شود، تصریح کرد: مکانیزم این پروژه به‌صورت انتقال‌یافته بوده و دستاوردها را در مزارع عملیاتی می‌کنیم و این امر از سوی مردم عملیاتی می‌شود.

قائم‌مقام معاونت زراعت وزارت جهاد کشاورزی با تأکید بر اینکه در سال گذشته پنج میلیارد تومان در مناطق هدف برای اجرای این پروژه کمک مالی داشته‌ایم و نتایج به‌دست‌آمده بسیار مطلوب بوده است، گفت: این پروژه بر اساس اقلیم در استان‌های مختلف تحقق پیداکرده و در برخی مناطق تا ۳۰ درصد افزایش تولید داشته‌ایم.

وفابخش با تأکید بر اینکه این امر نشان می‌دهد در دیم‌کاری ظرفیت کار بسیار زیاد است و هنوز ظرفیت‌های بالقوه‌ای داریم که باید به آن‌ها توجه کنیم، یادآور شد: برنامه ما این بوده که این پروژه در ۱۰ استان دیگر نیز اجرایی ‌شود.


انتهای پیام

ارسال خبر به دوستان

* گیرنده(ها):

آدرس ایمیل ها را با علامت کاما از هم جدا نمایید. (حداکثر 3 آدرس پست الکترونیکی گیرنده را وارد نمایید)
متن ارسال:

ارسال نظر

نام و نام خانوادگی:
آدرس سایت شما:
* آدرس پست الکترونیکی:
* متن:
* کد مقابل را وارد نمایید: