• شنبه ۲۵ فروردین ماه، ۱۳۹۷ - ۱۲:۱۴
  • دسته بندی : علمی و آموزشی
  • کد خبر : 971-3086-5
  • خبرنگار :
  • منبع خبر : خبرگزاری ایسنا

سرپرست معاونت پرورشی آموزش و پرورش لرستان تاکیدکرد:

تقویت مسائل اعتقادی دانش‌آموزان در کنار علم‌آموزی

سرپرست معاونت پرورشی آموزش و پرورش لرستان گفت: باید برای تربیت دینی و رشد اخلاقی دانش‌آموزان همگام با رشد تکنولوژی با برنامه‌ریزی دقیق و همکاری نهادهای مختلف به اهداف متعالی و موردنظر دست یابیم.

به گزارش ایسنا منطقه لرستان، محمدحسین احمدی در اولین جلسه کمیته همکاری حوزه‌های علمیه و آموزش و پرورش لرستان با رویکرد همکاری‌های دوجانبه با اشاره به تلاش آموزش و پرورش در خصوص تحقق شعار سال و اهمیت حمایت از کالای ایرانی در رشد و رونق اقتصادی جامعه، گفت: هدف از همکاری دو جانبه تقویت مسائل اعتقادی دانش‌آموزان در کنارعلم‌آموزی و تحصیل است. 

وی به طرح‌ها و ایده‌های خوبی که توسط حوزه علمیه طراحی شده است  اشاره کرد و افزود: امید می‌رود در زمینه عمل و اجرا، آموزش و پرورش لرستان بتواند به‌نحو احسن عمل کند.

سرپرست معاونت پرورشی آموزش و پرورش لرستان تصریح کرد: امروزه وضعیت جامعه ایجاب می‌کند برای تربیت دینی و رشد اخلاقی دانش‌آموزان همگام با رشد تکنولوژی با برنامه‌ریزی دقیق و همکاری نهادهای مختلف به اهداف متعالی و مورد نظر دست یابیم .

احمدی حضور روحانیون را در دل مدارس فرصتی ارزشمند برای رسیدن به این مهم برشمرد .

هدایت‌گری؛ رسالت اصلی حوزه‌های علمیه

در ادامه این نشست، مدیر حوزه‌های علمیه لرستان با تقدیر از مسئولان آموزش و پرورش استان و به‌ویژه حوزه معاونت پرورشی به ظرفیت عظیم آموزش و پرورش در تربیت نسل آینده اشاره کرد.

حجت‌الاسلام میناپور، رسالت اصلی حوزه‌های علمیه را هدایت‌گری، نهادینه کردن سبک زندگی و اخلاق‌محوری بر اساس آموزه‌های مکتب اهل‌بیت(ع)، تمرین و آموزش سیاست‌مداری مبتنی‌بر دین مبین اسلام و سیره اهل‌بیت(ع) عنوان کرد.

مدیر حوزه‌های علمیه لرستان، حضور روحانیون در مدارس و ارتباط حوزه و آموزش و پرورش را فرصت مغتنم و تلاش در این عرصه را بسیار مهم دانست و بیان کرد: اگر روحانیت به‌عنوان پرچم‌دار دین مبین اسلام بتواند دانش‌آموزان را در ابعاد ذکر شده بر اساس ارزش‌های دینی در کنار حوزه پرورشی هدایت کند سلامت و سعادت جامعه تضمین خواهد شد.


انتهای پیام

ارسال خبر به دوستان

* گیرنده(ها):

آدرس ایمیل ها را با علامت کاما از هم جدا نمایید. (حداکثر 3 آدرس پست الکترونیکی گیرنده را وارد نمایید)
متن ارسال:

ارسال نظر

نام و نام خانوادگی:
آدرس سایت شما:
* آدرس پست الکترونیکی:
* متن:
* کد مقابل را وارد نمایید: