• سه شنبه ۲۱ فروردین ماه، ۱۳۹۷ - ۱۵:۵۷
  • دسته بندی : سیاسی
  • کد خبر : 971-3985-5
  • خبرنگار :
  • منبع خبر : خبرگزاری ایسنا

فرمانده سپاه لرستان مطرح کرد:

خودساختگی و استحکام شخصیتی، ویژگی‌‌های صیاد شیرازی

فرمانده سپاه لرستان با بیان این‌که انقلاب دستاوردهای زیادی داشته اما به‌صورت مطلوب بیان نمی‌شود، اظهار کرد: استقلال، آزادی، جمهوریت، حاکمیت اسلام، تفسیر واژه‌های قرآن و ارزش‌گذاری شهید و شهادت از دستاوردهای انقلاب اسلامی ایران بود.

به گزارش ایسنا منطقه لرستان، مرتضی کشکولی در مراسم بزرگداشت شهید صیاد شیرازی که در حوزه کمالیه علمیه خرم‌آباد برگزار شد با بیان اینکه  چرا بعد از سال‌ها هنوز شهید و شهادت در کشور ارزش است، گفت: برداشت شخصیت شهید صیاد شیرازی از دو جهت قابل توجه است برداشت اول برداشت نظامیان است که باید این مجاهد را به‌عنوان الگو انتخاب کنیم و برداشت دوم مردم هستند.

دستاوردهای انقلاب به‌صورت مطلوب بیان نمی‌شود

کشکولی با بیان این‌که انقلاب دستاوردهای زیادی داشته اما به‌صورت مطلوب بیان نمی‌شود، افزود: استقلال، آزادی، جمهوریت، حاکمیت اسلام، تفسیر واژه‌های قرآن و ارزش‌گذاری شهید و شهادت از دستاوردهای انقلاب اسلامی ایران بود.

فرمانده سپاه حضرت ابوالفضل(ع) لرستان با بیان این‌که شهید و شهادت موجب تغییر در محیط عینی و عملیاتی است، اضافه کرد: شهادت‌طلبی لازمه داشتن تحول ادراک و درونی است.

زمین‌گیر شدن دشمنان با قدرت نرم انقلاب اسلامی/صیاد شیرازی؛ صیاد دل‌ها

وی با بیان این‌که در شهادت یک پدیده معنوی با قدرتی نرم تولید می‌شود و هیچ قدرتی نمی‌تواند آن‌را شکست دهد، خاطرنشان کرد: انقلاب اسلامی اقتدار و عظمتی دارد که دشمن را به بی‌عملی وادار کرده است به‌طوری‌که دشمنان با تمام قدرت‌هایی که دارند هر وقت با انقلاب ما مواجه شدند شکست خورده‌اند.

کشکولی با تاکید بر این‌که معنای شهید و شهادت از دید قرآن آن است که شهدا زنده هستند، اظهارکرد: اوج معنای آرمانی و ایده‌آل شهید در قرآن است.
فرمانده سپاه حضرت ابوالفضل(ع) لرستان گفت :اگر در سوریه، غزه، یمن و جنگ تحمیلی پیروز بودیم علت اصلی آن وجود فرهنگ ایثار و شهادت بود.

وی با بیان این‌که ملت ما از کوچک و بزرگ قدر شهید و شهادت را می‌دانند، بیان کرد: سردار قاسم سلیمانی به‌عنوان یک سرباز ولایت مطرح است کمااینکه وی به‌عنوان یک شهادت‌طلب معرفی شده است.

صیاد شیرازی منشا خدمات به اسلام شد

کشکولی با بیان این‌که صیاد شیرازی صیاد د‌ل‌هاست و منشا خدمات به اسلام شد، گفت: این شهید بزرگوار در همان جوانی در عین حال کار نظامی، زبان انگلیسی را فرا می‌گیرد و به‌عنوان یک استاد مطرح می‌شود.

فرمانده سپاه حضرت ابوالفضل(ع) لرستان با بیان این‌که صیاد شیرازی مدتی توسط رژیم پهلوی دستگیر می‌شود و با پیروزی انقلاب از زندان آزاد می‌شود، خاطرنشان کرد: صیاد شیرازی در اوایل انقلاب در کردستان حاضر می‌شود و در تمام نقاط جای پای این شهید مشاهده می‌شود، کمااینکه وی در رفع محاصره در سنندج هم نقش اساسی است.

تشخیص انحراف بنی‌صدر توسط شهید صیاد شیرازی

وی افزود: صیاد شیرازی در برخورد با بنی‌صدر به‌خوبی تشخیص داد که او منحرف است و در سردشت مردانه جنگید و امروز ما نیاز به اسوه‌هایی همچون صیاد شیرازی داریم.

کشکولی با بیان این‌که لشگر ۵۷ لرستان در عملیات حاج ‌عمران جانانه جنگید، عنوان کرد: در کمتر از ۴۸ ساعت ۲۹۵ شهید و آمار بیشتری مجروح دادیم.
فرمانده سپاه حضرت ابوالفضل(ع) لرستان با بیان این‌که صیاد شیرازی پایه‌گذار ساختار گردان و گروهان در سپاه بود، یادآور شد: صیاد شیرازی در جنگ تحمیلی از سال ۶۱ عملیات‌های متفاوت در دو جبهه با عراق و نوع سیستم جنگ بنی‌صدر می‌جنگید و به روش کلاسیک بنی‌صدری نه گفت.

وی با اشاره به این‌که سرلشگر صیاد شیرازی با داشتن درجه سرلشکری بدون محافظ به محل کار می‌رفت، خودساختگی و استحکام شخصیتی را از ویژگی‌های این شهید برشمرد و تصریح کرد: صیاد شیرازی به سفر راهیان نور علاقمند بود و زمانی از او سؤال می‌شود که چرا همواره به راهیان نور می‌روید پاسخ می‌دهد که من بی‌قرار شهادتم و این بی‌قراری من را آواره کوه و بیابان کرده است، کمااینکه وصیت‌نامه وی درس‌آموز است.


انتهای پیام

ارسال خبر به دوستان

* گیرنده(ها):

آدرس ایمیل ها را با علامت کاما از هم جدا نمایید. (حداکثر 3 آدرس پست الکترونیکی گیرنده را وارد نمایید)
متن ارسال:

ارسال نظر

نام و نام خانوادگی:
آدرس سایت شما:
* آدرس پست الکترونیکی:
* متن:
* کد مقابل را وارد نمایید: