• سه شنبه ۲۱ فروردین ماه، ۱۳۹۷ - ۱۱:۰۹
  • دسته بندی : اقتصادی
  • کد خبر : 971-5484-5
  • خبرنگار :
  • منبع خبر : خبرگزاری ایسنا

معاون بنیاد مسکن لرستان خبر داد:

مقاوم‌سازی 60 درصد واحدهای مسکن روستایی

معاون بنیاد مسکن لرستان گفت: 60 درصد واحدهای مسکن روستایی مقاوم‌سازی شدند.

مهندس کامران امیری در گفت‎و‎گو با خبرنگار ایسنا منطقه لرستان، اظهار کرد: 6800 واحد سهمیه اعتبارات طرح ویژه سال 95 بوده که از آن تاکنون 5386 واحد معادل 80 درصد به استان ابلاغ شده است.

وی ادامه داد: از 5386 واحد ابلاغی 2510 واحد با سیستم بانکی انعقاد قرارداد کردند و مابقی هم در حال معرفی و پیگیری کار هستند.

امیری با اشاره به اعتبارات سیل سال 95 خاطرنشان کرد: در خصوص اعتبارات سیل 95، 68 میلیارد تومان اعتبار در بخش‌های مختلف شامل احداثی شهری، احداثی روستایی، تعمیری شهری، روستایی و لوازم خانگی سهمیه داشتیم که از این میزان 40 درصد آن جذب شده است و مابقی در حال معرفی به سیستم بانکی هستند.

معاون بازسازی مسکن روستایی بنیاد مسکن لرستان تصریح کرد: در جریان سیل سال 95، 120 واحد روستایی، 320 واحد شهری، 790 واحد تعمیری شهری، 1500 واحد تعمیری روستایی، 3630 لوازم خانگی و معیشتی آسیب دیدند.

وی افزود: به واحدهای آسیب‌دیده اقشار کم‌درآمد در سیل 95 تاکنون 408 فقره کمک بلاعوض پرداخت کرده‎ایم.

امیری یادآور شد: همچنین برای مسکن خانواده‌های دارای دو معلول بهزیستی نیز 123 واحد انعقاد قرارداد صورت گرفته که به این خانوارها علاوه بر تسهیلات احداث مسکن، 18 میلیون تومان کمک بلاعوض با هماهنگی بنیاد مستضعفان و جانبازان، سازمان بهزیستی و بنیاد مسکن به هرکدام از واحدها پرداخت شده است.

معاون بازسازی مسکن روستایی بنیاد مسکن لرستان گفت: سال گذشته 9 نفر از طلاب حوزه‌های علمیه بخش روستایی موفق به دریافت تسهیلات تکمیل فرآیند احداث مسکن شدند و تاکنون شش نفر از آن‌ها نفری 11 میلیون تومان کمک بلاعوض برای تکمیل واحدها با هماهنگی مرکز هماهنگی خدمات حوزه‌های علمیه، بنیاد مستضعفان و بنیاد مسکن دریافت کرده‎اند.

وی اظهار کرد: در خصوص متقاضیان تحت پوشش کمیته امداد امام (ره) علاوه بر تسهیلات احداث مسکن، توسط بنیاد مسکن به 50 واحد، دو میلیون تومان کمک بلاعوض پرداخت شده است.

امیری با اشاره به اینکه کل واحدهای مسکن روستایی استان 170 هزار و 689 واحد است، ادامه داد: تاکنون 101 هزار و 974 واحد مقاوم‌سازی شدند که معادل 60 درصد کل است و این در حالی است که میانگین کشوری در این خصوص 40 درصد است.

معاون بازسازی مسکن روستایی بنیاد مسکن لرستان خاطرنشان کرد: 67 هزار و 815 واحد، معادل 40 درصد واحدهای مسکن روستایی استان مقاوم‌سازی نشدند و نیاز به تسهیلات دارند.


انتهای پیام

ارسال خبر به دوستان

* گیرنده(ها):

آدرس ایمیل ها را با علامت کاما از هم جدا نمایید. (حداکثر 3 آدرس پست الکترونیکی گیرنده را وارد نمایید)
متن ارسال:

ارسال نظر

نام و نام خانوادگی:
آدرس سایت شما:
* آدرس پست الکترونیکی:
* متن:
* کد مقابل را وارد نمایید: