• سه شنبه ۲۱ فروردین ماه، ۱۳۹۷ - ۱۲:۲۳
  • دسته بندی : اجتماعی
  • کد خبر : 971-7514-5
  • خبرنگار :
  • منبع خبر : خبرگزاری ایسنا

مدیرکل حفاظت محیط زیست لرستان خبر داد:

مهلت به دامپزشکی برای اخذ پروانه بهداشت باغ وحش کاسیت

مدیرکل حفاظت محیط زیست لرستان از دادن مهلت به اداره دامپزشکی برای اخذ پروانه بهداشت باغ وحش کاسیت خبر داد.

مهرداد فتحی بیرانوند در گفت‌وگو با خبرنگار ایسنا منطقه لرستان، با اشاره به تعطیلی باغ وحش کاسیت خرم‌آباد، تصریح کرد: در ایام نوروز به علت نداشتن پروانه بهداشت، رعایت نکردن استانداردهای محیط زیست و مسمومیت دو گونه جانوری(گرگ و گراز) تصمیم گرفتیم به طور موقت باغ وحش را تعطیل کنیم.

وی ادامه داد: بلافاصله گرگ و گراز مسموم را برای تیمار انتقال دادند و در جلسه‌ای که با معاون عمرانی استاندار داشتیم، قرار شد اداره دامپزشکی استان تا 25 فروردین برای اخذ پروانه بهداشت اقدام کند، چون یکی از الزامات راه‌اندازی باغ وحش است.

فتحی بیرانوند تأکید کرد: همه باغ وحش‌ها ملزم به رعایت استانداردهای زیست محیطی هستند و در غیر این صورت اجازه فعالیت ندارند.

مدیرکل حفاظت محیط زیست لرستان یادآور شد: در جلسه‌ای که اسفندماه 96 داشتیم، قرار شد شهرداری خرم‌آباد از 20 اسفند متولی نگهداری این باغ‌وحش شود و نمی‌دانم این کار انجام می‌شود یا نه!

به گزارش ایسنا، باغ وحش کاسیت سال 88 در مکان بام لرستان احداث شده و در این مدت همواره با مشکلات زیادی از جمله زیست محیطی، بهداشتی، تغذیه و... روبرو بوده و مشخص نیست، چه زمانی این مشکلات به‌طور کامل رفع خواهد شد.


انتهای پیام

ارسال خبر به دوستان

* گیرنده(ها):

آدرس ایمیل ها را با علامت کاما از هم جدا نمایید. (حداکثر 3 آدرس پست الکترونیکی گیرنده را وارد نمایید)
متن ارسال:

ارسال نظر

نام و نام خانوادگی:
آدرس سایت شما:
* آدرس پست الکترونیکی:
* متن:
* کد مقابل را وارد نمایید: