• سه شنبه ۲۱ فروردین ماه، ۱۳۹۷ - ۰۱:۰۲
  • دسته بندی : سیاسی
  • کد خبر : 971-3685-5
  • خبرنگار :
  • منبع خبر : خبرگزاری ایسنا

آیت‌الله میرعمادی:
حمایت از کالای ایرانی موجب قدرت اقتصادی می‌شود

نماینده ولی‌فقیه در لرستان با بیان اینکه بالا بردن قدرت اقتصادی با حمایت از کالای ایرانی و حمایت از کالای ایرانی موجب قدرت اقتصادی می‌شود کما اینکه نجات اقتصادی کشور حمایت از کالای ایرانی است، اظهار کرد: ما باید از تولیدات و درآمدهای خودمان استفاده کنیم و به تحقق شعار سال کمک کنیم.

به گزارش ایسنا منطقه لرستان، آیت‌الله سید احمد میرعمادی در جلسه تفسیر هفتگی قرآن، در جمع کارکنان کمیته امداد ناحیه دو خرم‌آباد، گفت: آیه ۵۰ سوره مبارکه هود بیان آغاز زندگی آن حضرت بوده و از این آیه داستان ایشان بیان‌شده است.

وی با بیان این‌که در این سوره سرگذشت پنج پیامبر ازجمله حضرت نوح، هود، شعیب، صالح و لوط آمده است، اضافه کرد: تمام پیامبران الهی یک هدف واحد داشتند و هدف آن‌ها توحید بود، هدفشان این بود که بشر را از تمام اسارت‌ها آزاد کنند و آن‌ها را از زیر یوغ طاغوت آزاد کنند.

آیت‌الله میرعمادی با بیان این‌که اساس دعوت پیامبران الهی دعوت به توحید و مبارزه با طاغوت بوده است، گفت: شعار 124 هزار پیامبر دعوت به ایمان اخلاص، و دعوت به تلاش بوده و این در حالی‌است که پیامبران از انسان‌های بیکار و سست بیزار بودند.

نماینده ولی‌فقیه در لرستان، استقامت در راه خدا، وحدت، همبستگی، اخوت و برادری را از دیگر شعارهای پیامبران الهی برشمرد و خاطرنشان کرد: پیامبر اسلام(ص) بعد از این‌که به رسالت انتخاب شد مردم را دعوت به رستگاری کرد و رستگاری در ایمان به خدا و روحیه مقاومت است.

امام‌جمعه خرم‌آباد با بیان این‌که امروز بشریت به ایمان به خدا تلاش و استقامت و روحیه مقاومت نیاز دارد، اظهار کرد: همه پیامبران الهی با شداید و سختی‌ها روبه‌رو بودند؛ دنیای ما دنیای راحتی نیست و نباید انسان در برابر سختی‌ها کم بیاورد، کما اینکه داشتن روحیه مقاومت از مهم‌ترین نیازهای جامعه بشری امروز است.

این مفسر قرآن کریم با بیان این‌که پیامبر اکرم(ص) با وجود سختی‌ها هرگز مأیوس نشد، ادامه داد: در برابر پیامبر اسلام(ص) انواع سختی‌ها و تحریم‌ها وجود داشت تا جایی که پیامبر(ص) سه سال در تحریم بود، لذا انسان باید اراده قوی و همت بلند داشته باشد.

وی با بیان این‌که الگوی ما پیامبران هستند و از ۲۵ پیامبر در قرآن نام برده شده که یکی از آن‌ها حضرت هود است، تصریح کرد: حضرت هود در سرزمینی به نام احقاف زندگی می‌کرد و قوم آن حضرت عاد بود.

اشاره ۵۰ آیه قرآن به زندگی حضرت هود

آیت‌الله میرعمادی با بیان این‌که در این آیه آمده است که ما حضرت هود را به‌سوی قومش عاد فرستادیم، خاطرنشان کرد: حضرت هود مانند پیامبر اکرم(ص) در سن ۴۰ سالگی به رسالت رسید و ۵۰ آیه قرآن درباره ایشان بوده و نام آن حضرت هفت مرتبه در قرآن آمده است.

نماینده ولی‌فقیه در لرستان با بیان این‌که قوم عاد انسان‌های صاحب فرهنگ و تمدن بودند، اضافه کرد: قوم عاد متنعم بودند، زمین‌های سرسبز و باغات پر محصول داشتند، تا جایی که سنگ‌ها و کوه‌ها را می‌بریدند و خانه می‌ساختند اما قوم به ناسپاسی افتاد و داستان زندگی آن‌ها برای ما عبرت‌آموز است.

امام‌جمعه خرم‌آباد به تجمل‌گرایی و اسراف شدید قوم عاد اشاره و با بیان این‌که مبادا ما سرنوشت قوم عاد را داشته باشیم، عنوان کرد: رهبر معظم انقلاب همواره راجع به دوری و پرهیز از اشرافی‌گری هشدار می‌دهد.

این مفسر قرآن کریم با بیان این‌که قوم عاد، انسان‌های شهوت‌پرست بوده و خدا را نمی‌شناختند و سرانجام طغیان کرده و به بت‌پرستی روی آوردند، خاطرنشان کرد: حضرت هود بعد از رسالت، شروع به تبلیغ کرد و به آن‌ها فرمود خدا را شکر کنید اما به حرف آن حضرت گوش نمی‌دادند، تا جایی که بعد از سال‌ها تبلیغ عده کمی ایمان آوردند و سرانجام حضرت هود از خدا درخواست عذاب کرد.

وی در خصوص عذاب قوم عاد افزود: بعد از آن هفت سال پی در پی باران نیامد و نتیجه زمین‌های سرسبز قوم عاد خشک شده و تبدیل به ریزگرد شدند، سرانجام خداوند طوفان و باد سردی را فرستاد و این طوفان شن، هفت روز و هشت شب طوفان شن بر سر مردم ریخته شد، این در حالی‌است که فقط حضرت هود و عده کمی که ایمان آوردند داخل گودالی پنهان شده و بعد از طوفان نجات پیدا کردند.

آیت‌الله میرعمادی با بیان این‌که بحران کم‌آبی و ریزگردها برای ما هشدار است و ما باید از خدا بترسیم، ادامه داد: خداوند می‌فرماید که بخورید و بیاشامید اما اسراف نکنید.

نماینده ولی‌فقیه در لرستان به دو سفارش اصلی حضرت هود خطاب به قومش اشاره کرد و گفت: اولین سفارش حضرت هود دعوت به بندگی خدا بود و دومین سفارش دعوت به استغفار و توبه بود.

امام‌جمعه خرم‌آباد با اشاره به این‌که داستان قوم عاد برای ما درس عبرت است، تصریح کرد: امروز در کشور ما در بسیاری جاها زراعت کم شده و بحران آب در کشور جدی است، این در حالی‌است که حضرت هود فرمود استغفار کنید تا آسمان بارانش را بر شما نازل کند و قوت و نیروی شما افزایش پیدا کند.

این مفسر قرآن کریم با بیان این‌که چرا عده‌ای نماز باران را مسخره می‌کنند، عنوان کرد: اگر عذاب الهی بیاید همه را شامل می‌شود.

وی افزود: بالا بردن قدرت اقتصادی با حمایت از کالای ایرانی و حمایت از کالای ایرانی موجب قدرت اقتصادی می‌شود، کما اینکه قرآن می‌فرماید اگر شما توبه کنید ما به شما قدرت اقتصادی می‌دهیم.

آیت‌الله میرعمادی با بیان این‌که نجات اقتصادی کشور حمایت از کالای ایرانی است، اضافه کرد: ما از تولیدات و درآمدهای خودمان استفاده کنیم و به تحقق شعار سال کمک کنیم.

انتهای پیام

ارسال خبر به دوستان

* گیرنده(ها):

آدرس ایمیل ها را با علامت کاما از هم جدا نمایید. (حداکثر 3 آدرس پست الکترونیکی گیرنده را وارد نمایید)
متن ارسال:

ارسال نظر

نام و نام خانوادگی:
آدرس سایت شما:
* آدرس پست الکترونیکی:
* متن:
* کد مقابل را وارد نمایید: