• سه شنبه ۲۱ فروردین ماه، ۱۳۹۷ - ۰۰:۱۷
  • دسته بندی : سیاسی
  • کد خبر : 971-3585-5
  • خبرنگار :
  • منبع خبر : خبرگزاری ایسنا

نایب رئیس اتاق ایران:

حجم مبادلات تجاری ایران و روسیه فاصله معناداری با نقطه مطلوب دارد

نایب رئیس اتاق ایران گفت: حجم مبادلات تجاری و سهولت در انجام آن میان کشور ما و روسیه فاصله معناداری با نقطه مطلوب دارد.
 
به گزارش ایسنا منطقه لرستان، حسین سلاح‌ورزی در دیدار با ویاچسلاو ولودین رئیس مجلس دومای روسیه، اظهار کرد: علی‌رغم روابط بسیار خوب سیاسی و منافع مشترکی که میان ایران و روسیه وجود دارد، حجم مبادلات تجاری و سهولت در انجام مبادلات میان دو کشور فاصله معناداری با نقطه مطلوب دارد.
 
وی با بیان اینکه ارتباط خوبی بین اتاق‌های بازرگانی دو کشور وجود دارد، اضافه کرد: اتاق مشترک ایران و روسیه نیز پیگیر مسائل تجاری با تجار روس است.
 
نایب رئیس اتاق ایران اظهار امیدواری کرد: علاقه و پیگیری رئیس مجلس دومای روسیه به افزایش مبادلات تجاری میان دو کشور، به رفع مشکلات و تسهیل تجارت کمک کند.
 
سلاح‌ورزی بیان کرد: امیدوارم فعالیت‌های کمیته مشترک اقتصادی ایران و روسیه بتواند به رفع موانع در حوزه گمرک، حمل‌و‌نقل و مسائل بانکی کمک کند.
 
ویاچسلاو ولودین رئیس مجلس دومای روسیه نیز ضمن تقدیر از اقدامات اتاق ایران در جهت توسعه روابط تجاری با بخش خصوصی روسیه گفت: ضروری است مناطق و استان‌های دو کشور روابط نزدیک‌تری با یکدیگر داشته باشند و در جهت توسعه روابط اقدام کنند.
 
وی بر ضرورت همکاری اتاق‌های استانی دو طرف تأکید کرد و افزود: شهر بلگراد فعالانه در پروژه همکاری دریای خزر شرکت دارد. امیدوارم دیگر شهرها و استان‌های  روسیه نیز به سمت توسعه روابط با شهرها و استان‌های ایران گام بردارند.

انتهای پیام

ارسال خبر به دوستان

* گیرنده(ها):

آدرس ایمیل ها را با علامت کاما از هم جدا نمایید. (حداکثر 3 آدرس پست الکترونیکی گیرنده را وارد نمایید)
متن ارسال:

ارسال نظر

نام و نام خانوادگی:
آدرس سایت شما:
* آدرس پست الکترونیکی:
* متن:
* کد مقابل را وارد نمایید: