• دوشنبه ۲۰ فروردین ماه، ۱۳۹۷ - ۱۶:۰۱
  • دسته بندی : علمی و آموزشی
  • کد خبر : 971-2486-5
  • خبرنگار :
  • منبع خبر : خبرگزاری ایسنا

رئیس مرکز برنامه‌ریزی و منابع انسانی وزارت آموزش و پرورش خبر داد:

انتشار دفترچه آزمون استخدامی آموزش وپرورش تا پایان فروردین

رئیس مرکز برنامه‌ریزی و منابع انسانی وزارت آموزش‌وپرورش از انتشار دفترچه ثبت‌نام در آزمون استخدامی آموزش‌وپرورش تا پایان فروردین خبر داد.
 
به گزارش ایسنا منطقه لرستان، اسفندیار چهاربند با اشاره  به جذب 17 هزار و 300 نیرو در آموزش‌وپرورش از طریق آزمون،اظهار کرد: دفترچه آزمون استخدامی آموزش‌وپرورش آماده توزیع است اما به دلیل هماهنگی‌هایی که باید با دستگاه‌های دیگر و سازمان امور اداری و استخدامی صورت گیرد، تا پایان فروردین این دفترچه منتشر شود.

وی ادامه داد:‌ آزمون‌های استخدامی خاص یک دستگاه نیست، بلکه متقاضیان سایر دستگاه‌ها نیز در بخش عمومی این آزمون شرکت می‌کنند؛ ضمن اینکه بین 15 تا 20 روز مهلت برای ثبت‌نام متقاضیان داده می‌شود.

 رئیس مرکز برنامه‌ریزی و منابع انسانی وزارت آموزش‌وپرورش گفت: بعد از انجام آزمون، دو برابر ظرفیت موردنظر اعلام‌شده و پس‌ازآن مراحل دیگر این آزمون استخدامی انجام می‌شود.

چهاربند با اشاره به رشته‌های موردنظر آموزش‌وپرورش برای جذب نیرو، افزود: آموزش‌وپرورش برای آموزگاری، دبیری، هنرآموز، استادکار و مربی دانش‌آموزان استثنایی جذب نیرو دارد.

وی تصریح کرد: در دوره متوسطه متناسب با 25 رشته تحصیلی نیرو جذب می‌شود و در دوره ابتدایی نیز به همین صورت است و درنهایت 63 رشته تحصیلی مشمول این آزمون استخدامی می‌شوند.

رئیس مرکز برنامه‌ریزی و منابع انسانی وزارت آموزش‌وپرورش با اشاره به جزئیات شرایط جذب نیرو در آموزش‌وپرورش، خاطرنشان کرد: بر اساس قانون مدیریت خدمات کشوری و شرایط سنی و عمومی افراد، جذب نیرو صورت می‌گیرد؛ ضمن اینکه شرط سنی برای داوطلبان با مدرک دکتری 45 سال، کارشناسی ارشد 40 سال و کارشناسی 30 سال بوده و برای دارندگان مدرک کاردانی رشته استادکاری نیز شرط سنی 25 سال است.

وی اضافه کرد: در کنار این شرایط، شرایط اختصاصی وجود دارد که متناسب با هر رشته لحاظ و شامل مصاحبه‌ها و معاینات پزشکی است که درنهایت گزینش انجام می‌شود.

چهاربند بیان کرد: در آزمون استخدامی امسال 17 هزار و 300 نفر جذب می‌شوند که 2300 مجوز استخدامی از دوره قبل باقی‌مانده و 15 هزار مجوز استخدامی نیز مربوط به این دوره است.

وی با اشاره به  بومی‌پذیری به‌عنوان یک اصل، عنوان کرد: به تناسب شرایط هر استان دامنه پذیرش تعیین‌شده و در هر دامنه پذیرشی چند شهرستان و منطقه وجود دارد و فرد باید شغلی را انتخاب کند که در همان دامنه پذیرش است؛ ضمن اینکه فرد باید یک محل خدمت را در یک شهرستان و منطقه انتخاب کند.

رئیس مرکز برنامه‌ریزی و منابع انسانی وزارت آموزش‌وپرورش با بیان اینکه در استان‌ها پذیرش به‌صورت بومی و غیربومی تقسیم‌بندی می‌شود، گفت: در استان‌های کم برخوردار نظیر کردستان و آذربایجان غربی ضریب نمره آزمون یک‌چهارم تعیین‌شده؛ همچنین استان‌های برخوردار دو گروه هستند؛ به این شکل که یا در دامنه پذیرش استان قرار دارند که با ضریب یک‌دوم بوده و اگر خارج از استان باشند، ضریب یک است.

وی افزود: داوطلبان باید در زمان ثبت‌نام شرایط لازم را داشته باشند؛ همچنین نتایج 10 روز پس از برگزاری آزمون اعلام می‌شود.

چهاربند با اشاره به جزئیات سهمیه گروه‌های مختلف در آزمون استخدامی آموزش‌وپرورش یادآور شد: 25 درصد جذب نیرو مربوط به ایثارگران، پنج درصد مربوط به رزمندگان با شش ماه سابقه حضور در مناطق عملیاتی و سه درصد نیز سهمیه مربوط به معلولان است.

رئیس مرکز برنامه‌ریزی و منابع انسانی وزارت آموزش‌وپرورش با اشاره به جزئیات مواد امتحانی آزمون استخدامی، تأکید کرد: آزمون عمومی شامل دروس ادبیات، معارف، زبان انگلیسی، دانش اجتماعی، ریاضی و آمار مقدماتی و آزمون هوش است.

وی تصریح کرد: پس از آزمون عمومی یک آزمون تخصصی برگزار می‌شود که بر اساس آن، درنهایت دو برابر ظرفیت افراد معرفی می‌شوند و از این مرحله به بعد هر دستگاهی بر اساس شرایط خاص خود، مصاحبه تخصصی داشته و معاینات پزشکی بر اساس نوع مشاغل درخواستی انجام می‌شود.

چهاربند در خصوص «کمبود نیرو در وزارت آموزش‌وپرورش» خاطرنشان کرد: جبران کمبود نیرو فقط از طریق استخدام انجام نمی‌شود، بلکه از حق‌التدریس شاغل استفاده می‌شود و بعد از جذب از طریق آزمون نیز از روش خرید خدمات و حق‌التدریس نیز این کار انجام می‌شود.
 
انتهای پیام

ارسال خبر به دوستان

* گیرنده(ها):

آدرس ایمیل ها را با علامت کاما از هم جدا نمایید. (حداکثر 3 آدرس پست الکترونیکی گیرنده را وارد نمایید)
متن ارسال:

ارسال نظر

نام و نام خانوادگی:
آدرس سایت شما:
* آدرس پست الکترونیکی:
* متن:
* کد مقابل را وارد نمایید: