• دوشنبه ۲۰ فروردین ماه، ۱۳۹۷ - ۰۸:۱۹
  • دسته بندی : سیاسی
  • کد خبر : 971-3285-5
  • خبرنگار :
  • منبع خبر : خبرگزاری ایسنا

نماینده مردم دورود و ازنا در مجلس:

اشترانکوه شرایط لازم برای تبدیل شدن به پارک ملی را دارد

نماینده مردم دورود و ازنا در مجلس شورای اسلامی تبدیل منطقه حفاظت شده اشترانکوه را به پارک ملی مطالبه‎ای عمومی عنوان کرد.

به گزارش ایسنا منطقه لرستان، مجید کیان‎پور با بیان اینکه احداث ژئوپارک ملی گهر_ اشترانکوه با جدیت تمام در حال پیگیری است، افزود: در جلسه با رئیس سازمان زمین شناسی و اکتشافات معدنی کشور، پیشنهاد انجام یک مطالعه علمی و تهیه طرح تبدیل منطقه حفاظت شده اشترانکوه به پارک ملی ارائه شد.

وی اضافه کرد: در این جلسه خواستار از سرگیری مطالعات تفصیلی و ارائه گزارش جامع و نهایی طرح مذکور از سوی سازمان زمین شناسی کشور شدیم که مقرر شد با پیگیری دکتر لک هزینه مطالعات پروژه که حدود 190میلیون تومان است تامین و به حساب این سازمان واریز شود.

کیان‎پور گفت: خوشبختانه رایزنی‎های اولیه برای تامین اعتبار مذکور به سرانجام رسیده است و در آینده نزدیک مطالعات اولیه برای تدوین طرح ایجاد ژئوپارک ملی گهر_ اشترانکوه آغاز می‎شود.

نماینده مردم دورود و ازنا در مجلس شورای اسلامی بیان کرد: تبدیل منطقه حفاظت شده اشترانکوه به پارک ملی رخدادی بسیار مهم و حیاتی در توسعه و پیشرفت منطقه است که ثمرات و نتایج ارزشمندی را برای هر دو شهرستان دورود و ازنا به دنبال خواهد داشت.

وی ادامه داد: انتظار مردم این است که با جدیت هر چه تمام‎تر اجرایی شدن این طرح پیگیری شود زیرا همه به خوبی می‎دانیم اجرای این طرح و تبدیل منطقه حفاظت شده اشترانکوه به پارک ملی نه تنها به رشد و توسعه اقتصادی منطقه کمک شایانی خواهد کرد بلکه زمینه اشتغال‌زایی تعدادی از جوانان دورود و ازنا را نیز فراهم می‎کند.

نماینده مردم دورود و ازنا در مجلس شورای اسلامی تبدیل منطقه حفاظت شده اشترانکوه را به پارک ملی مطالبه ای عمومی عنوان کرد که باید به سرانجام برسد و افزود: منطقه حفاظت شده اشترانکوه شرایط لازم برای تبدیل شدن به پارک ملی را دارد و به همین جهت نیز در دو سال گذشته پیگیری‎ها و مکاتبات متعددی برای تحقق این مهم با سازمان محیط زیست کشور صورت گرفته است.

وی تحقق این مهم را گامی در جهت توسعه اقتصادی منطقه دانست و گفت: درصدد اخذ مجوز قانونی تغییر نام منطقه حفاظت شده اشترانکوه به پارک ملی هستیم و با جدیت تمام برآنیم تا در سال ۱۳۹۷ خبر خوشی در این رابطه به گوش مردم دورود و ازنا برسد.

کیان‎پور تصریح کرد: بدون شک احداث پارک ملی گهر_ اشترانکوه می‎تواند خون تازه‎ای را به رگ‎های اقتصاد منطقه تزریق سازد و فوائد ارزشمندی را به دنبال داشته باشد.

انتهای پیام

ارسال خبر به دوستان

* گیرنده(ها):

آدرس ایمیل ها را با علامت کاما از هم جدا نمایید. (حداکثر 3 آدرس پست الکترونیکی گیرنده را وارد نمایید)
متن ارسال:

ارسال نظر

نام و نام خانوادگی:
آدرس سایت شما:
* آدرس پست الکترونیکی:
* متن:
* کد مقابل را وارد نمایید: