• یکشنبه ۱۹ فروردین ماه، ۱۳۹۷ - ۱۰:۰۵
  • دسته بندی : فرهنگی و هنری
  • کد خبر : 971-4387-5
  • خبرنگار :
  • منبع خبر : خبرگزاری ایسنا

3550 فرزند شهید و ایثارگران لرستان بیکار هستند

سرپرست بنیاد شهید اشتغال ایثارگران را دغدغه اصلی بنیاد شهید لرستان برشمرد و گفت: 3550 نفر از فرزندان شهدا و ایثارگران استان بیکار هستند‌.

به گزارش ایسنا منطقه لرستان، محمود زرین‌جویی در جلسه اشتغال فرزندان شهدا و ایثارگران اظهارکرد: محوریت این جلسه بحث و تبادل‌نظر ماده ۲۱ قانون و جذب نیروهای شاهد شرکتی در دستگاه‌های اجرایی است.

وی گفت: در جامعه ایثارگری لرستان،۵۵۰ نفر فرزند شهید بیکار و بیش‌از 3000 فرزند جانباز و آزاده بالای ۲۵ درصد بیکار وجود دارد که این مهم به یکی‌از دغدغه‌های اصلی بنیاد شهید و امور ایثارگران لرستان تبدیل شده است‌.

قربانی، مشاور ایثارگران استاندار لرستان نیز در این جلسه با اشاره به تصریح قانون درباره جذب و استفاده از ایثارگران به‌عنوان نیروهای شرکتی، گفت: قانون دست مسئولان را برای جذب ایثارگران باز گذاشته ولی تاکنون این امر محقق نشده است.

وی با بیان این‌که جذب ایثارگران و فرزندان آن‌ها طبق قانون باید در اولویت استخدام‌ها باشد، ادامه داد: بنیاد شهید و امور ایثارگران به تنهایی نمی‌تواند مشکل اشتغال ایثارگران را برطرف کند.

محمدرضا صفی‌خانی، رئیس صنعت معدن و تجارت استان نیز با اشاره به آمار بالای ‌بیکاری در بین جامعه ایثارگران لرستان، گفت: همه باید دست به دست هم دهند تا مشکل اشتغال برطرف شود.

وی یکی ‌از راه‌حل‌های رفع معضل بیکاری را آموزش و مهارت‌آموزی برشمرد و با تاکید بر اینکه ما نسبت به جامعه ایثارگری تکلیف داریم، خاطرنشان کرد: آموزش و کسب مهارت می‌تواند در برطرف کردن بیکاری موثر باشد‌.

انتهای پیام

ارسال خبر به دوستان

* گیرنده(ها):

آدرس ایمیل ها را با علامت کاما از هم جدا نمایید. (حداکثر 3 آدرس پست الکترونیکی گیرنده را وارد نمایید)
متن ارسال:

ارسال نظر

نام و نام خانوادگی:
آدرس سایت شما:
* آدرس پست الکترونیکی:
* متن:
* کد مقابل را وارد نمایید: