• یکشنبه ۱۹ فروردین ماه، ۱۳۹۷ - ۰۹:۴۵
  • دسته بندی : اجتماعی
  • کد خبر : 971-6814-5
  • خبرنگار :
  • منبع خبر : خبرگزاری ایسنا

مدیرکل کمیته امداد امام خمینی(ره) خبر داد:
جمع‌آوری ۵۴ میلیارد صدقه در لرستان

مدیرکل کمیته امداد امام خمینی(ره) لرستان از همکاری ۲۲۷ هزار خانوار لرستانی در اشتراک خانگی صندوق صدقه خبر داد.

به گزارش ایسنا منطقه لرستان، جاسم محمدی فارسانی از همکاری ۲۲۷ هزار خانوار لرستانی در اشتراک خانگی صندوق صدقه خبر داد و گفت: مردم لرستان در سال گذشته ۵۴ میلیارد ریال از طریق پرداخت صدقه خانگی به نیازمندان کمک کرده‌اند.

وی افزود: ۲۳۴ هزار صندوق صدقه از نوع بزرگ، متوسط و کوچک در معابر عمومی، اماکن و منازل مسکونی نصب ‌شده است.

این مسئول گفت: در سال ۹۶ مردم لرستان شش میلیارد و ۹۰۰ میلیون تومان صدقه پرداخت کرده‌اند که از این مبلغ پنج میلیارد و ۴۰۰ میلیون تومان سهم صندوق‌های منازل مسکونی، یک میلیارد و ۳۰۰ میلیون تومان صندوق‌های معابر عمومی و دو میلیارد و ۱۰۰ میلیون تومان مربوط به اماکن عمومی است.

وی به هزینه‌کرد صدقات اشاره کرد و گفت: بر اساس دستورالعمل‌های کمیته امداد صد درصد درآمد صدقات صرف محرومین و نیازمندان در همان منطقه جغرافیایی درزمینه تأمین مسکن، جهیزیه، کمک‌معیشت، کمک به بیماران صعب‌العلاج و هزینه تحصیلی می‌شود.

محمدی فارسانی گفت: به‌منظور افزایش ضریب نفوذ و بهره‌برداری از بسترهای الکترونیکی این نهاد اقدام به جمع‌آوری صدقه مردم استان از طریق پیامک به شماره ۸۸۷۷، سامانه سنا و اپلیکیشن سکه می‌کند تا نیکوکاران و خیران در هر نقطه جغرافیایی با آسان‌ترین روش و کوتاه‌ترین زمان ممکن هدایا و نذورات خود را به نیازمندان اهدا کنند.

مدیرکل کمیته امداد استان به طرح ساماندهی صندوق صدقه اشاره کرد و افزود: در سال ۹۷ صندوق صدقه‌های کم‌درآمد و نامناسب در مکان‌های عمومی جمع‌آوری می‌شود و به مشترکین خانگی مجوز تخلیه و واریز آن به‌ حساب امداد داده می‌شود.

وی بهره‌گیری از بسترهای الکترونیکی را از رویکردهای این نهاد در سال ۹۷ دانست و افزود: با برنامه‌ی نوین الکترونیکی پرداخت صدقه از طریق سامانه نیکوکاری امداد (سنا) و سایر کمک‌ها به‌راحتی و بدون اتلاف وقت و هزینه‌های جانبی برای نیکوکاران فراهم‌ شده است.

محمدی فارسانی پرداخت صدقه در استان را بخشی از فرهنگ دینی و نوع‌دوستی مردم دانست و افزود: اعتماد عمومی مردم و مسئولین به این نهاد ناشی از عملکرد مثبت و غیرسیاسی است.

انتهای پیام

ارسال خبر به دوستان

* گیرنده(ها):

آدرس ایمیل ها را با علامت کاما از هم جدا نمایید. (حداکثر 3 آدرس پست الکترونیکی گیرنده را وارد نمایید)
متن ارسال:

ارسال نظر

نام و نام خانوادگی:
آدرس سایت شما:
* آدرس پست الکترونیکی:
* متن:
* کد مقابل را وارد نمایید: