• شنبه ۱۸ فروردین ماه، ۱۳۹۷ - ۱۴:۰۷
  • دسته بندی : اقتصادی
  • کد خبر : 971-4084-5
  • خبرنگار :
  • منبع خبر : خبرگزاری ایسنا

ضرب‌الاجل استاندار لرستان برای انسداد چاه‎های غیرمجاز آب

استاندار لرستان گفت: چاه‎های غیرمجاز ظرف یک ماه تا 45 روز آینده مسدود شوند.

به گزارش ایسنا منطقه لرستان، سید موسی خادمی در جلسه شورای حفاظت منابع آب استان اظهار کرد: با توجه به آمارها درزمینه حفاظت منابع آب مشکلاتی وجود دارد که باید در جلسات بیشتر و مجزایی مورد بررسی قرار گیرند، آب مورد استفاده کشاورزی، شرب شهری، روستایی و صنعت به‌صورت جداگانه بررسی شوند.

وی با تأکید بر اینکه در این رابطه باید سرعت را بیشتر کنیم، افزود: باید برداشت‎های غیرمجاز را ممنوع کرد و در این رابطه تولید با استفاده‎های بدون مجوز آب موردحمایت قرار نمی‎گیرد؛ در این راستا باید به یک راه‎حل عملی برسیم.

خادمی با بیان اینکه برداشت کشاورزانی که مجوز دارند نیز باید بررسی شود تا تعیین کرد بر چه اساس و مقداری می‎خواهند بکارند، ادامه داد: هر چه قدر درگذشته به کشاورز تخصیص داده شده را باید کاهش داد و برای محصولات کشاورزی مقدار مشخصی را تعیین کرد.

استاندار لرستان تصریح کرد: باید تعیین کرد که کشاورز چقدر اجازه برداشت آب دارد و می‎تواند چه مقدار بکارد و در ادامه کار میزان رعایت کشاورز بررسی شود، همچنین باید کشتی که انجام شده موردبررسی قرار گیرد تا اگر مقدار آن زیاد بود برای سال آینده اصلاح شود.

وی از شناسایی حدود 400 چاه غیرمجاز در لرستان خبر داد و گفت: باید نحوه پراکنش آن‌ها ارائه شود تا ظرف یک ماه تا 45 روز آینده همه آن‌ها مسدود کرد.

خادمی با تأکید بر اینکه چاه‎های غیرمجاز باید مسدود شوند، افزود: در این راستا باید برنامه‎ای ارائه شود تا طبق آن پیش برویم. معاونت عمرانی جلسه‎ای با دستگاه‎های ذی‎ربط تشکیل دهد تا هر چه سریع‌تر اقدامات لازم انجام شود.

استاندار لرستان بیان کرد: برای مسدود کردن چاه‎های غیرمجاز طی سال جاری بودجه‎ای تعیین می‎شود و در جلسه هفته بعد بررسی خواهد شد که چه مقدار مسدود شده‎اند.

انتهای پیام

ارسال خبر به دوستان

* گیرنده(ها):

آدرس ایمیل ها را با علامت کاما از هم جدا نمایید. (حداکثر 3 آدرس پست الکترونیکی گیرنده را وارد نمایید)
متن ارسال:

ارسال نظر

نام و نام خانوادگی:
آدرس سایت شما:
* آدرس پست الکترونیکی:
* متن:
* کد مقابل را وارد نمایید: