• شنبه ۱۸ فروردین ماه، ۱۳۹۷ - ۱۴:۱۰
  • دسته بندی : سیاسی
  • کد خبر : 971-6214-5
  • خبرنگار :
  • منبع خبر : خبرگزاری ایسنا

نماینده ولی‌فقیه در لرستان:

فقر فرهنگی مددجویان رفع شود/ عمق‌بخشی به فعالیت‌های دینی

نماینده ولی‌فقیه در لرستان با بیان این‌که درد مددجویان در فقر فرهنگی بیشتر از مالی است، اظهار کرد: فقر فرهنگی مددجویان با عمق‌بخشی به فعالیت‌های فرهنگی رفع شود.

به گزارش ایسنا منطقه لرستان، آیت‌الله سیداحمد میرعمادی در نشست مشترک با مدیران کمیته امداد که به‌منظور «حمایت از کالای ایرانی» برگزار شد، با بیان این‌که خدمات مجموعه امداد در جهت آرمان‌های انقلاب اسلامی ایران است، گفت: آرمان‌های انقلاب اسلامی ایران توجه به تقوا، معنویت و عدالت‌خواهی بود کمااینکه خدمات مجموعه امداد برای رفع فقر و بسط عدالت است.

وی یکی دیگر از آرمان‌‌های انقلاب اسلامی ایران را غلبه مستضعفین بر مستکبرین عالم دانست و با بیان اینکه شاکله انقلاب اسلامی ایران، اسلام، عدالت، رفع فقر و محرومیت بود، افزود: آن‌چه برای ما مهم بوده آن است که انقلاب اسلامی ایران انقلاب پابرهنگان بود.

حفظ آرمان‌های انقلاب ضرورت تداوم انقلاب

آیت‌الله میرعمادی تداوم انقلاب اسلامی ایران را در گرو تداوم و حفظ آرمان‌های نظام دانست و با بیان اینکه حفظ انقلاب در راستای حفظ آرمان‌هاست، اضافه کرد: حفظ یکی‌ از آرمان‌ها به دست کمیته امداد است.

نماینده ولی‌فقیه در لرستان استقلال فرهنگی اقتصادی را از آرمان‌های انقلاب اسلامی برشمرد و با طرح این سؤال که آیا استقلال اقتصادی با فقر و محرومیت جور درمی‌آید یا خیر، ادامه داد: تلاش برای تحقق استقلال اقتصادی مددجویان از وظایف کمیته امداد است.

امام جمعه خرم‌آباد با بیان این‌که کمیته امداد امام خمینی(ره) چهره حمایتی را عوض کند، اظهار کرد: وقتی کمیته امداد امام خمینی(ره) به سمت اشتغال و تولید روی بیاورد تحول بنیادین ایجاد می‌شود، ما به‌دنبال این هستیم هر شخصی در هر شرایطی تولیدگر باشد.

بخش عمده حمایت از کالای ایرانی تولید داخلی است

وی با بیان این‌که نقش کمیته امداد در صنایع دستی و صنایع کوچک افزایش پیدا کند، ادامه داد: خانواده‌های تحت پوشش کمیته امداد به سمت تولیدات کوچک روی بیاورند، امروز بخش عمده تولیدات چین مربوط به افراد نیازمند و بدسرپرست است.

میرعمادی اضافه کرد: حمایت مجموعه امداد تا جایی‌ باشد که مددجویان استقلال مالی پیدا کرده و در حد ضرورت از حمایت برخوردار باشند البته باید برای مددجویان ظرفیت تولید ایجاد شود.

نماینده ولی‌فقیه در لرستان با بیان این‌که کمیته امداد امام خمینی(ره) نقش اساسی در بخش‌های مختلف دارد، تصریح کرد: اقدامات فرهنگی و دینی در میان مددجویان دست کم گرفته نشود و مسائل حلال، حرام و معنوی آموزش داده شود.

امام جمعه خرم‌آباد با تاکید بر این‌که درد مددجویان در بخش فقر فرهنگی بیشتر از فقر مالی است، گفت: گاهی درد مددجو این است که فرزندش از صراط مستقیم خارج شده است.

وی با تاکید بر برگزاری و آموزش مشاوره‌‌ها به‌معنای واقعی به خانواده‌های مددجویان، اظهار کرد: ما گاهی از برخی بخش‌ها غفلت می‌کنیم که به آسیب تبدیل می‌شود، لذا دغدغه کار فرهنگی برای مددجویان داشته باشیم.

کمیته امداد، نهادی برای حفظ عزت و آبروی مددجویان

آیت‌الله میرعمادی از ثمرات انقلاب اسلامی ایران را عزت‌مندی مردم دانست و یادآور شد: باید عزت و آبروی مددجویان را حفظ کنیم و نباید مورد تحقیر قرار بگیرند زیرا نهاد امداد برای حفظ عزت و آبروی آنهاست.

نماینده ولی‌فقیه در لرستان در بخش دیگری از سخنان خود تصریح کرد: امروز مشکل عمده کشورهای مرتجع عرب تحت سلطه آمریکا این است که عزت‌مندی آنها حفظ نمی‌شود، بدبختی برای عربستان است که رئیس جمهور آمریکا می‌گوید ما عربستان را مثل گاو شیرده می‌دوشیم و سرانجام سرش را هم قطع می‌کنیم.

تحقیر توسط آمریکا، بالاترین ننگ آل‌سعود

امام جمعه خرم‌آباد خاطرنشان کرد: برای حاکمان آل‌سعود این ننگ بس است که رئیس‌جمهور آمریکا هم نفت و منابع مالی آن‌ها را می‌برد و هم تحقیرشان می‌کند، امروز ولیعهد عربستان توسط استکبار جهانی تحقیر می‌شود.

وی تقابل انقلاب اسلامی ایران با استکبار جهانی را بر سر استقلال و عزت اسلامی دانست و گفت: اگر ما امروز با استکبار مبارزه می‌کنیم به‌خاطر عزت و استقلال کشور است کمااینکه در زمان پهلوی کشور ما تحقیر می‌شد که کاپیتولاسیون نمونه آن بود.


انتهای پیام

ارسال خبر به دوستان

* گیرنده(ها):

آدرس ایمیل ها را با علامت کاما از هم جدا نمایید. (حداکثر 3 آدرس پست الکترونیکی گیرنده را وارد نمایید)
متن ارسال:

ارسال نظر

نام و نام خانوادگی:
آدرس سایت شما:
* آدرس پست الکترونیکی:
* متن:
* کد مقابل را وارد نمایید: