• شنبه ۱۸ فروردین ماه، ۱۳۹۷ - ۱۲:۴۰
  • دسته بندی : شهرستان‌ها
  • کد خبر : 971-1990-5
  • خبرنگار :
  • منبع خبر : خبرگزاری ایسنا

مدیرکل حفاظت محیط‌زیست لرستان:

هر تن زباله 600 لیتر شیرابه خارج می‌کند/ بحران ریختن زباله، پدیده شده است

مدیرکل حفاظت محیط‌زیست لرستان گفت: از هر تن زباله 400 تا 600 لیتر شیرابه خارج می‌شود.

به گزارش ایسنا منطقه لرستان، مهندس فتحی بیرانوند در حاشیه پاک‌سازی منطقه گردشگری و باستانی شیرز کوهدشت که در راستای اجرای طرح بی‌زباله و با حضور مسئولین استانی، شهرستانی و انجمن‌های مردم‌نهاد برگزار شد، با تشریح برنامه‌های صدروزه سازمان حفاظت محیط‌زیست به‌خصوص چالش بدون زباله از همه حاضرین در این برنامه درخواست کرد به  این چالش بپیوندند.

وی با بیان مطالبی در خصوص اهمیت محیط‌زیست و منابع طبیعی گفت: متأسفانه امروزه بحران ریختن زباله در طبیعت به یک پدیده تبدیل شده است و تمام تلاش ما باید برای تغییر این رویکرد و  حرکت در مسیر طبیعت بدون زباله باشد چراکه ریختن زباله در طبیعت برابر است با نابودی محیط‌زیست.

فتحی بیرانوند بر لزوم فرهنگ‌سازی و مدیریت در حوزه پسماند تأکید و اظهار کرد: هر تن زباله حدود 400 مترمکعب گاز گلخانه‌ای دی‌اکسید کربن متصاعد می‌کند و از هر تن زباله 400 تا 600 لیتر شیرابه خارج می‌شود که می‌تواند تأثیر خطرناکی روی آب‌وخاک داشته باشد.

این مسئول یادآور شد: بازگشت به طبیعت در مورد بسیاری از مواد موجود در زباله مانند ظروف آلومینیومی، شیشه‌ای، کیسه‌ها و ظروف پلاستیکی به طول می‌انجامد و این مواد سال‌ها باعث آلودگی و آسیب به محیط‌زیست می‌شوند.

مدیرکل حفاظت محیط‌زیست لرستان ضمن تشکر و قدردانی از عملکرد خوب سازمان مردم‌نهاد جنگل یاران کوهدشت، انجمن‌های مردم‌نهاد هنارس، آوای اردیبهشت، آوای باران، آب‌وخاک، سفیران سلامت (حامیان زیست‌محیطی و منابع طبیعی شهرستان کوهدشت) در انجام فعالیت‌های زیست‌محیطی ایام نوروز، خصوصاً پاک‌سازی دره باستانی شیرز، گفت: تشکل‌های زیست‌محیطی مردم‌نهاد بازوان قدرتمند سازمان حفاظت محیط‌زیست در حفاظت و حراست از محیط‌زیست هستند.

انتهای پیام

ارسال خبر به دوستان

* گیرنده(ها):

آدرس ایمیل ها را با علامت کاما از هم جدا نمایید. (حداکثر 3 آدرس پست الکترونیکی گیرنده را وارد نمایید)
متن ارسال:

ارسال نظر

نام و نام خانوادگی:
آدرس سایت شما:
* آدرس پست الکترونیکی:
* متن:
* کد مقابل را وارد نمایید: