• شنبه ۱۸ فروردین ماه، ۱۳۹۷ - ۱۲:۱۱
  • دسته بندی : شهرستان‌ها
  • کد خبر : 971-1890-5
  • خبرنگار :
  • منبع خبر : خبرگزاری ایسنا

فرماندار خبر داد:
ایجاد دبیرخانه مرکز توسعه خواهر شهرهای ایران در بروجرد

فرماندار بروجرد از ایجاد دبیرخانه مرکز توسعه خواهر شهرهای ایران در شهرستان خبر داد.

به گزارش ایسنا منطقه لرستان، علی کورانی‎فر در نشست مشترک با مدیرعامل مرکز توسعه خواهر شهرهای ایران که در فرمانداری بروجرد برگزار شد با تأکید بر تلاش مضاعف مدیران این شهرستان در راستای توسعه زیرساخت‎های گردشگری، اظهار کرد: افزایش مسافرت‎های نوروزی نشان داد می‎توان در حوزه‎های مختلف به‌ویژه گردشگری که ارتباطی با مسائل تحریم‏‎های بین‌المللی ندارد تلاشی مضاعف برای بهره‏‎برداری بیشتر انجام داد.

وی با اشاره به ظرفیت‎های بی‎نظیر شهرستان بروجرد درزمینه میراث مادی و معنوی افزود: باید از این ظرفیت‎های کم‌نظیری که مختص شهرستان بروجرد است بهره‎مند شد.

فرماندار بروجرد نمره امسال صنعت گردشگری این شهرستان را 30 از 100 اعلام کرد و گفت: هنوز هم جای کار بسیاری در این زمینه وجود دارد که باید با کمک مردم و ایجاد روحیه نشاط و امید در آن‌ها از این ظرفیت‎ها که با اقتصاد و معیشت پیوند می‎خورد، استفاده کافی برد.

کورانی‎فر با تأکید بر لزوم بهره‎مندی از مؤلفه‌های کار جمعی و هم‌افزایی تصریح کرد: واقعیت این است که درزمینه گردشگری در شهرستان بروجرد کاری انجام نشده و بسیاری از ظرفیت‎های گردشگری حتی برای شهروندان بروجردی هم ناشناخته است و باید به‌صورت گسترده‎ای به همه معرفی شود.

وی شناسایی نقاط ضعف، قوت و مستندسازی جاذبه‎های گردشگری این شهرستان را ازجمله اقداماتی برشمرد که در حوزه گردشگری نیاز به انجام است و بر لزوم استفاده از ظرفیت خواهرخواندگی حتی به‌صورت اسمی و تبلیغی برای بروجرد تأکید کرد.

معاون استاندار لرستان با اشاره به اینکه باید این تفکر که منتظر دولت در انجام اقدامات مختلف بود برچیده شود، بیان کرد: دولت باید تنها نقش تسهیل‌گر و حمایتی داشته باشد و با استفاده از ظرفیت شهروندان مقیم خارج از کشور به‌عنوان هلدینگ‎های بزرگ اقتصادی می‎توان به ایجاد تحرک و پویایی در بروجرد کمک کرد.

کورانی‎فر خواستار تعیین مکانی برای ایجاد دبیرخانه مرکز توسعه خواهر شهرهای ایران در بروجرد توسط شهرداری این شهر به‌منظور ارتباط و تعامل تنگاتنگ با این مرکز شد و از شهرداری خواست ظرف یک هفته آینده نسبت به تعیین مکان مناسب و معرفی آن به این مرکز اقدام کند.

انتهای پیام

ارسال خبر به دوستان

* گیرنده(ها):

آدرس ایمیل ها را با علامت کاما از هم جدا نمایید. (حداکثر 3 آدرس پست الکترونیکی گیرنده را وارد نمایید)
متن ارسال:

ارسال نظر

نام و نام خانوادگی:
آدرس سایت شما:
* آدرس پست الکترونیکی:
* متن:
* کد مقابل را وارد نمایید: