• چهارشنبه ۱۵ فروردین ماه، ۱۳۹۷ - ۱۶:۳۱
  • دسته بندی : سیاسی
  • کد خبر : 971-1785-5
  • خبرنگار :
  • منبع خبر : خبرگزاری ایسنا

استاندار لرستان:
از کار مستقل و منصفانه رسانه‌ها ضرر نمی‌کنم

استاندار لرستان گفت: از کار مستقل و منصفانه رسانه‌ها نگرانی ندارم و ضرر نمی‌کنم.

به گزارش ایسنا منطقه لرستان، دکتر سید موسی خادمی در دیدار نوروزی با اصحاب رسانه که در محل سالن اجتماعات استانداری لرستان برگزار شد، اظهار کرد: سال 96 رسانه‌های استان همکاری خوب و نزدیکی با دولت داشتند و البته در بحث مشارکت مردم در انتخابات ریاست جمهوری، فعالیت‌های اقتصادی و عمرانی نقش پررنگی داشتند.

وی بیان کرد: تعریف ارتباط سیستمی با خبرنگاران با توجه به اینکه آمار دقیقی از آنها نداریم کار سختی است البته در این حین برخی به دنبال ارتباط غیررسمی هستند تا تیمی را تشکیل دهند که من اهل این نیستم گروهی را بیاورم و بگویم برای من کار کنید بلکه دوست دارم واقعیت‌ها و خوبی‌ها در کنار کاستی و بدی‌ها گفته شود.

خادمی با انتقاد از اینکه برخی از رسانه‌ها در جلسات کارگروه‌ها حضور پیدا می‌کنند و حتی چند ساعتی را می‌نشینند اما خروجی خبر آنها دیده نمی‌شود و فقط به دنبال این هستند که چنانچه در جلسه حاشیه‌ای ایجاد شد آن را درج کنند، اظهار کرد: جامعه انتظاراتی از ما دارد که باید از طریق رسانه‌ها به آنها پاسخ دهیم.

نماینده عالی دولت در استان با تأکید بر اینکه نیاز است خبرنگاران در حوزه‌های کاری خود تخصصی‌تر کار کنند، افزود: یکی از مشکلات خبرنگاری در لرستان این است که خبرنگاران تخصص لازم را در موارد بودجه‌ای، کارهای عمرانی، اقتصادی و... ندارند و باید علم خود را در این موارد افزایش دهند.

وی بر تشکیل خانه مطبوعات تأکید کرد و یادآور شد: باید این خانه تشکیل و به سمت تشکل‌های رسمی‌تر پیش رویم تا بتوانیم بهتر و مطلوب‌تر کار کنیم؛ ساماندهی خبرنگاران امر مهمی در استان‌هاست.

خادمی تصور اینکه وی و استانداری با رسانه مشکل دارند را نادرست عنوان کرد و افزود: بارها شنیده شده که برنامه‌ استاندار چیست؟ به ظاهر این حرف عوام‌پسندانه است در حالی که ما برنامه ارائه دادیم و سوال اینجاست آیا خبرنگاری که ادعا دارد برنامه استاندار چیست، آن را خوانده است؟ نقد و پیشنهادی دارد؟

مدیر ارشد لرستان با اشاره به اینکه از لحاظ فکری رسانه‌ها پایه و رکن چهارم دموکراسی هستند و چنانچه نباشند اصل دموکراسی و مردم‌سالاری معنی ندارد، تصریح کرد: خیلی از اشکالاتی که در جامعه ما وجود دارد و خوشبختانه برخی از آنها رفع شده‌اند به خاطر وجود رسانه بوده و اگر آنها نبودند نه تنها این مشکلات حل نمی‌شد بلکه فسادها و مشکلات مدیریتی نیز هرگز عیان نمی‌شدند و اینجاست که نقش رسانه بسیار مهم است و امیدواریم در آینده پررنگ‌تر عمل کنند.

خادمی تأکید کرد: اگر رسانه خوب عمل نکند می‌تواند آبی باشد که قایقی را غرق کند.

استاندار افزود: هر رسانه‌ای که به توسعه لرستان کمک کند رسانه خوبی است، هر کسی به هم‌گرایی و هم‌فکری و همکاری در استان نیز کمک کند توسعه‌گراست و هر کس بر طبل جدا شدن و دعوا بکوبد، ضد توسعه است چراکه امروز فصل کار بوده و باید به سمت کمک کردن و نزدیک شدن پیش برویم.

وی در ادامه گفت: به ارتباطات غیررسمی و مشکوک اعتقاد ندارم و نیاز است رسانه تابع سامان‌یافتگی برای تخریب و تعریف بی‌جا نباشند بنده نیز از کار مستقل و منصفانه رسانه‌ها نگرانی ندارم و ضرر نمی‌کنم.

خادمی افزود: چنانچه رسانه‌ای از عملکرد مدیر و دستگاهی انتقاد کرد نیاز است گذشت شود اما اگر کسی به فردی توهین و یا تخریب کرد باید پای حرف خود بایستد و واسطه گذشت نمی‌شوم.
انتهای پیام

ارسال خبر به دوستان

* گیرنده(ها):

آدرس ایمیل ها را با علامت کاما از هم جدا نمایید. (حداکثر 3 آدرس پست الکترونیکی گیرنده را وارد نمایید)
متن ارسال:

ارسال نظر

نام و نام خانوادگی:
آدرس سایت شما:
* آدرس پست الکترونیکی:
* متن:
* کد مقابل را وارد نمایید:

نظرات ارسال شده
محمد حسنوند
1397/1/15  20:06:06
جناب اقای موسی خادمی استاندار محترم هتل صخره ای خرم اباد تبدیل به نماد عدم توسعه نیافتگی خرم اباد واستان لرستان شده است بیست سال است که این هتل افتتاح نشده واین اصلا حالت مناسبی ندارد به این شکل رها شده است لطفا نسبت به افتتاح هرچه زودتر این هتل اقدام نمایید