• چهارشنبه ۱۵ فروردین ماه، ۱۳۹۷ - ۰۱:۱۲
  • دسته بندی : اقتصادی
  • کد خبر : 971-2884-5
  • خبرنگار :
  • منبع خبر : خبرگزاری ایسنا

مدیرعامل شرکت آب و فاضلاب لرستان:

شهرهای بالای 20 هزار نفر تحت پوشش شبکه فاضلاب و تصفیه‎خانه قرار می‎گیرند

مدیرعامل شرکت آب و فاضلاب لرستان گفت: عمده‎ترین برنامه سال جاری ساخت تصفیه‎خانه‎های فاضلاب استان است.

حمیدرضا کرم‎وند در گفت‎وگو با خبرنگار ایسنا منطقه لرستان، با اشاره به عملکرد شرکت در سال گذشته و برنامه‎های آتی آن اظهار کرد: طی سال 96 اقدامات شاخصی را در حوزه آب و فاضلاب انجام داده‎ایم و خروجی آن‌ها موجب ارتقاء در حوزه‎های بهداشت عمومی، محیط زیست و همچنین تامین آب پایدار شده است.

وی به آغاز عملیات اجرایی پنج تصفیه‌خانه فاضلاب با اعتباری بالغ بر 200 میلیارد تومان در شهرهای ازنا، دورود، کوهدشت، الشتر و نورآباد اشاره کرد و افزود: در ابتدای سال گذشته کلنگ این پروژه‎ها با حضور استاندار، نمایندگان و مقامات محلی و استانی زده شد.

کرم‎وند ادامه داد: خوشبختانه با آغاز عملیات اجرایی این طرح‎ها علاوه بر تحقق شعار سال که توسط مقام معظم رهبری تبیین شد، موجب افزایش شاخص بهره‎مندی شهرهای کشور از شبکه و تصفیه‌خانه فاضلاب شده‎ایم.

مدیرعامل شرکت آب و فاضلاب لرستان تاکید کرد: با شروع ساخت این تصفیه‌خانه‌ها حدود 1200 نفر به طور مستقیم و غیرمستقیم اشتغال‎زایی شده است.

وی خاطرنشان کرد: براساس برنامه‌ریزی‌های صورت گرفته و با جذب اعتبارات متفرقه که از طریق رایزنی‎های گسترده با مقامات استانی، نمایندگان و شرکت‎های مهندسی آب و فاضلاب کشور صورت گرفته امیدواریم بتوانیم این پروژه‎های بزرگ را در موعد مقرر به نتیجه برسانیم.

کرم‎وند گفت: در موازی ساخت این پروژه‎ها شبکه اجرایی فاضلاب این شهرها را هم در حال تکمیل شدن داریم تا بلافاصله با اتمام مراحل ساخت تصفیه‌خانه‌ها بتوانیم آن‌ها را وارد مدار کنیم.

مدیرعامل شرکت آب و فاضلاب لرستان بیان کرد: با بهره‎برداری از این طرح‎ها تمامی شهرهای بالای 20 هزار نفر جمعیت استان تحت پوشش شبکه فاضلاب و تصفیه‎خانه قرار می‎گیرند.

وی در خصوص سایر اقدامات شاخص شرکت گفت: طی سال گذشته عملیات ساخت حدود 110 پروژه آغاز شده است.

وی به بحث تامین آب شرب در شهر کوهدشت با حفر چندین حلقه چاه اشاره کرد و افزود: با توجه به اضافه شدن منطقه ماسور به بافت شهری خرم‎آباد شبکه فاضلاب آن اجرایی شده و نصب شیرهای فشارشکن در سطح استان به منظور مدیریت فشار شبکه آب و جلوگیری از هدر رفت آن را داشته‎ایم، همچنین راه‌اندازی شیرهای هوشمندسازی در حوزه مشترکین، بهره‎برداری از حوزه مهندسی به منظور اعمال دقت بیشتر و حذف روش‎های سنتی از دیگر پروژه‎هاست که می‎توان به آن‌ها اشاره کرد.

کرم‎وند به بحث مصرف آب در روزهای پایانی سال و ایام نوروز اشاره کرد و گفت: با توجه به سنت خانه‌تکانی در اواخر اسفند و همچنین این که لرستان یکی از استان‎های مهمان‎پذیر و مقصد گردشگری است و در مسیر مسافران نوروزی قرار دارد افزایش قابل توجهی در مصرف آب شرب را داشتیم که در سال 96 حدود 30 درصد افزایش مصرف آب بوده و با برنامه‌ریزی انجام شده خوشبختانه مشکلی بابت کمبود آب یا افت فشار نداشته‎ایم.

مدیرعامل شرکت آب و فاضلاب لرستان با اشاره به برنامه‎های مهم شرکت در سال 97 گفت: یکی از اهداف و برنامه‎های مهم ما بحث تامین آب مطمئن و سالم برای مشترکین خود است که با توجه به چالش‎های آبی و کمبود بارش‎ها مصمم هستیم به بهترین شکل ممکن خود را با این شرایط اقلیمی هماهنگ کرده و از فصل گرما عبور کنیم.

وی خاطرنشان کرد: از دیگر برنامه‎های مهم سال جاری ساخت تصفیه‌خانه‌های فاضلاب بوده که امیدواریم در سال 97 روند اجرایی آن‌ها رضایت‌بخش و متناسب با برنامه‎های تدوین شده باشد.

انتهای پیام

ارسال خبر به دوستان

* گیرنده(ها):

آدرس ایمیل ها را با علامت کاما از هم جدا نمایید. (حداکثر 3 آدرس پست الکترونیکی گیرنده را وارد نمایید)
متن ارسال:

ارسال نظر

نام و نام خانوادگی:
آدرس سایت شما:
* آدرس پست الکترونیکی:
* متن:
* کد مقابل را وارد نمایید: