• سه شنبه ۱۴ فروردین ماه، ۱۳۹۷ - ۱۶:۳۱
  • دسته بندی : سیاسی
  • کد خبر : 971-1585-5
  • خبرنگار :
  • منبع خبر : خبرگزاری ایسنا

سرپرست روابط عمومی استانداری لرستان:

سامانه انتشار و دسترسی آزاد به اطلاعات استانداری معرفی شود

سرپرست روابط عمومی استانداری لرستان به لزوم شفاف‌سازی و پاسخگویی دولتمردان در برابر مردم از طریق سامانه انتشار و دسترسی آزاد به اطلاعات در استان تأکید کرد.

به گزارش ایسنا منطقه لرستان، فرزاد یاراحمدی در جمع خبرنگاران اظهار کرد: سال 95 قانون انتشار و دسترسی آزاد به اطلاعات با عنوان لایحه آزادی اطلاعات توسط رئیس دولت به مجلس تقدیم و با تأیید مجمع تشخیص مصلحت نظام از سوی رئیس‌جمهوری برای اجرا به وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی ابلاغ شد.

وی اضافه کرد: در همین راستا وزارت کشور جلسه‌ای با مدیران روابط عمومی تعدادی از استانداری‌ها در سطح کشور و البته لرستان به‌صورت ارتباط ویدئو کنفرانس برگزار و ابعاد مختلف جهت بهتر اجرایی شدن این موضوع بررسی شد.

یاراحمدی با بیان اینکه دانستن حق مردم است و تمامی مدیران باید در اجرای قانون انتشار و دسترسی آزاد به اطلاعات به‌صورت جدی اقدام کنند، ادامه داد: بی‌شک این مهم گام مؤثر و مفیدی در جهت شفاف‌سازی فضای عمومی و پاسخگویی دولتمردان در هر سطحی، برابر مردم و مطالبات به‌حق آنان است.

وی با اشاره به اینکه استانداری ملزم به پاسخگویی به درخواست‌هایی است که فاقد اطلاعات شخصی و طبقه‌بندی شده باشد، بیان داشت: هر شخص ایرانی حق دسترسی به اطلاعات عمومی را دارد مگر آنکه قانون منع کرده باشد. همچنین استفاده از اطلاعات عمومی یا انتشار آن‌ها تابع قوانین و مقررات عمومی خواهد بود.

سرپرست روابط عمومی استانداری لرستان با بیان اینکه بنای مدیریت استان نیز بر عملی شدن حقوق شهروندی به‌ویژه در این مهم است، اضافه کرد: در این خصوص امیدواریم با برنامه‌ریزی و توجیه تمامی مدیران استان و با کمک خداوند متعال بتوانیم نتایج مطلوبی از این رهگذر به دست آوریم تا بخش کوچکی از مطالبات به‌حق مردم در این زمینه را محقق سازیم.

وی در ادامه افزود: به‌زودی مدیران و دستگاه‌های اجرایی استان عضو این سامانه خواهند شد و از طریق همین سامانه با هماهنگی استانداری ملزم به پاسخگویی به درخواست‌های عموم مردم و سؤالات و ابهامات آنان خواهند شد.

مدیر سامانه انتشار و دسترسی آزاد به اطلاعات استانداری لرستان تصریح کرد: سامانه انتشار و دسترسی آزاد به اطلاعات به آدرس اینترنتی foia.iran.gov.ir در دسترس عموم شهروندان است که می‌توان با ثبت‌نام در این سامانه درخواست خود را درج کنند.

قانون انتشار و دسترسی آزاد به اطلاعات مصوب سال ۸۸ مجلس شورای اسلامی، سامانه‌ای برای اجرای این قانون در جلسه مورخ ۱۷ تیر ۹۶ با حضور وزرای فرهنگ و ارشاد اسلامی و ارتباطات و فناوری اطلاعات راه‌اندازی شد تا همه قوا، سازمان‌ها و وزارتخانه‌ها با عضویت در این سامانه پاسخگوی سؤالات مردمی باشند.

لازم به ذکر است، وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی طی حکمی دکتر خادمی استاندار لرستان را به‌عنوان رئیس اجرای قانون انتشار و دسترسی آزاد به اطلاعات در این استان منصوب کرده است. در همین راستا نیز دکتر خادمی استاندار لرستان، طی حکمی فرزاد یاراحمدی سرپرست اداره کل روابط عمومی و امور بین‌الملل استانداری را در بهمن‌ماه سال گذشته به‌عنوان مدیر سامانه انتشار و دسترسی آزاد به اطلاعات استانداری منصوب کرد.

انتهای پیام

ارسال خبر به دوستان

* گیرنده(ها):

آدرس ایمیل ها را با علامت کاما از هم جدا نمایید. (حداکثر 3 آدرس پست الکترونیکی گیرنده را وارد نمایید)
متن ارسال:

ارسال نظر

نام و نام خانوادگی:
آدرس سایت شما:
* آدرس پست الکترونیکی:
* متن:
* کد مقابل را وارد نمایید: