• سه شنبه ۷ فروردین ماه، ۱۳۹۷ - ۱۵:۵۳
  • دسته بندی : اجتماعی
  • کد خبر : 971-3214-5
  • خبرنگار :
  • منبع خبر : خبرگزاری ایسنا

مدیرکل کمیته امداد امام خمینی(ره) لرستان اعلام کرد:

ایجاد اشتغال برای 5000 مددجو/ توزیع کالای ایرانی بین مددجویان

مدیرکل کمیته امداد امام خمینی(ره) لرستان با بیان این‌که پیش‌بینی ایجاد5000 شغل در سال‌جاری در دستور کار است، گفت: در سال گذشته 4900 شغل با اعتباری بالغ‌بر ۵۳۰ میلیارد ریال برای مددجویان این نهاد ایجاد شده است.

به گزارش ایسنا منطقه لرستان، جاسم محمدی فارسانی اظهار کرد: سیاست کمیته امداد استان لرستان در سال ۹۷، تولید و توزیع کالای ایرانی، ترویج سبک زندگی ایرانی ـ اسلامی برای خانوارهای تحت حمایت است.

وی افزود: حمایت از کالای ایرانی در سال جاری با سیاست تولید و اشتغال مولد، آموزش سبک زندگی ایرانی اسلامی، تهیه و توزیع کالای ایرانی در بین مددجویان این نهاد از اولویت‌های خدماتی است.

محمدی فارسانی ادامه داد: درزمینهٔ تولید و اشتغال این نهاد در سال گذشته 4900  شغل درزمینهٔ کشاورزی، دامپروری، صنایع دستی، خدمات با هزینه‌ای معادل ۶۹۰ میلیارد ریال اجرا کرده و در سال جاری با تداوم اجرای برنامه‌های اشتغال‌زایی با توجه به پتانسیل بومی استان، استعداد متقاضیان، سیاست نظارت بر طرح‌های اجرا شده، بازاریابی الکترونیکی و فروش تولیدات قابل عرضه و رقابت مددجویان جز سیاست‌های اشتغال این نهاد است و پیش‌بینی ایجاد پنج هزار شغل در دستور کار است.

مدیرکل کمیته امداد امام خمینی(ره) لرستان افزود: توجه به سبک زندگی ایرانی ـ اسلامی از طریق آموزش فرهنگی، اجتماعی و مشاوره‌های شغلی، از برنامه‌های حمایتی این نهاد برای خانوارهای تحت حمایت است، کمااینکه توجه به استفاده از کالای ایرانی، اصلاح الگوی مصرف، اقتصاد خانواده از سرفصل‌های آموزشی این نهاد است.

وی تصریح کرد: کالای اساسی نیازمندان ساکن در مناطق محروم طی سال گذشته از کالای ایرانی شامل یخچال، بخاری گازی، وسایل سرمایشی به تعداد 1200 عدد با اعتباری معادل چهار میلیارد و ۵۷۰ میلیون ریال بین خانوارها توزیع شده و در سال‌جاری با همت خیران و اعتبارات تخصصی بخشی از اعتبارات مربوط به مددجویان به‌صورت کالای ایرانی در اختیار این عزیزان با اولویت مناطق محروم قرار می‌گیرد.

انتهای پیام

ارسال خبر به دوستان

* گیرنده(ها):

آدرس ایمیل ها را با علامت کاما از هم جدا نمایید. (حداکثر 3 آدرس پست الکترونیکی گیرنده را وارد نمایید)
متن ارسال:

ارسال نظر

نام و نام خانوادگی:
آدرس سایت شما:
* آدرس پست الکترونیکی:
* متن:
* کد مقابل را وارد نمایید: