• دوشنبه ۶ فروردین ماه، ۱۳۹۷ - ۰۰:۳۴
  • دسته بندی : فرهنگی و هنری
  • کد خبر : 971-1587-5
  • خبرنگار :
  • منبع خبر : خبرگزاری ایسنا

آب‌سفید، آبشاری زیبا در شرقی‌ترین نقطه لرستان

آبشار آب‎‎سفید در شرقی‏‌ترین نقطه لرستان و منطقه‎ای کوهستانی در دامنه‏‌های جنوبی زاگرس قرار دارد.

به گزارش ایسنا منطقه لرستان، این آبشار در یک منطقه کوهستانی و جنگلی قرار گرفته و هر چند که پوشش جنگل‌های اطراف آبشار از تراکم بالایی برخوردار نیست اما به عنوان یک پدیده طبیعی در ارتقاء صنعت گردشگری مؤثر بوده است.

آبشار  آب‌‏سفید در 70 کیلومتری جنوب‌شرقی الیگودرز قرار گرفته این قطب گردشگری در سال‌های اخیر به همت سازمان مراتع و جنگل‌ها، مورد توجه واقع و حاشیه آن بهسازی شده است.

در طول مسیر الیگودرز به آبشار آب‌سفید، چندین روستای کوچک و بزرگ به چشم می‌‏خورد که مناظر زیبا و فوق‏‌العاده بدیع به همراه چشم‏‌اندازهای طبیعی، کوهستانی و جنگلی نیز از پتانسیل‌های اصلی این منطقه در جذب گردشگر هستند.

مسیر الیگودرز به آبشار آب‎سفید مسیر مناسبی بوده که زمینه‏ توسعه و جهش اقتصادی از جمله گردشگری را در خود جای داده است.

این آبشار نسبت به سایر آبشارهای استان، امکانات اولیه نسبتاً مناسبی برای این آبشار در نظر گرفته شده و هرچند 70 کیلومتر از شهرستان الیگودرز فاصله دارد، اما در روزهای تعطیل و به ویژه ایام تابستان گردشگران محلی و غیرمحلی بسیاری را به خود جذب می‏‌کند.

در کیلومتر 10 جاده الیگودرز به آبشار آب‎سفید، سد و دریاچه‎ای به منظور کنترل، مهار و هدایت آبهای سطحی و رودخانه‌های جاری در منطقه ایجاد شده؛ به همت بخش خصوصی در کنار این سد، یک مجموعه مناسب و متنوع خدماتی - رفاهی در حال شکل‎گیری بوده که بخشی از حوزه‏‌های فعالیتی آن هنوز تکمیل نشده است.

گردشگرانی که برای بازدید از آبشار آب‎سفید به منطقه وارد می‎شوند، می‌‏توانند از این امکانات خدماتی و رفاهی بهره‎مند شوند.

ارتباط آبشار با شهر از طریق یک جاده آسفالته نسبتاً مناسب روستایی - محلی صورت می‎گیرد که در مسیر خود از روستاهای مختلف نیز عبور می‏‌کند.

اطراف آبشار با پیاده‎روهای سنگ فرش شده، دیوارهای حائل و سکوهای برپایی چادر، بهسازی و ساماندهی شده و در نزدیکی آن امکانات اندکی برای توقف خودروها پیش‏‌بینی شده است.

سالانه بیش از 20 هزار گردشگر از این آبشار بازدید می‎کنند.


انتهای پیام

ارسال خبر به دوستان

* گیرنده(ها):

آدرس ایمیل ها را با علامت کاما از هم جدا نمایید. (حداکثر 3 آدرس پست الکترونیکی گیرنده را وارد نمایید)
متن ارسال:

ارسال نظر

نام و نام خانوادگی:
آدرس سایت شما:
* آدرس پست الکترونیکی:
* متن:
* کد مقابل را وارد نمایید: