• چهارشنبه ۲۳ اسفند ماه، ۱۳۹۶ - ۱۷:۲۳
  • دسته بندی : سیاسی
  • کد خبر : 9612-5785-5
  • خبرنگار :
  • منبع خبر : خبرگزاری ایسنا

استاندار:
خرید محصولات داخل لرستان به فرهنگ تبدیل شود

استاندار لرستان بر استفاده و خرید محصولات داخل استان تاکید کرد.

به گزارش ایسنا منطقه لرستان، دکتر سيد موسي خادمى در كارگروه ستاد تسهيل و رفع موانع توليد هدف از برگزاری این نشست را بررسی مشکلات صنعتگران و واحدهای تولیدی استان عنوان کرد و افزود: برخی از مسائل مطرح شده نیاز به اصلاح قوانین در سطح ملی دارد و از حوزه اختیارات استانی خارج است.

وی با اشاره به اینکه بخش دیگر مشکلات واحدهای تولیدی باید خارج از استان تصمیم‌گیری و به صورت مکتوب به مراجع ذیربط ارسال شود، بیان کرد: دیگر مسائل واحدهای مختلف صنعتی اعم از بحث‌های بانکی، دستگاه‌های خدمات‌رسان و سایر ادارات که شامل اختیارات استانی بود تصمیمات لازم در راستای حل مشکلاتشان گرفته شد.

استاندار لرستان به برگزاری بیشتر این نشست‌ها با صنعت‌گران و تولیدکنندگان تاکید کرد و گفت: در این حوزه باید به مفاهیم مشترکی رسید تا همگی کمک کنیم مشکلات صنعت گران و کارآفرینان استان حل شود.

 خادمی با اشاره به اينكه لرستان در فضاي كسب و كار رتبه‌هاى آخر كشور را دارد، خاطرنشان کرد: در تابستان جاری نسبت به مدت مشابه سال گذشته وضعيت مناسب نبود اما خوشبختانه در پاييز امسال شرایط اقتصادى و رونق توليد بهتر شده است.

وی با مثبت ارزیابی کردن عملكرد بانك‌هاى استان نسبت به گذشته تاکید كرد: بانك‌ها در راستاى گرفتن وثيقه و دیگر اقدامات قانونی نسبت به واحدهاى توليدى در برخى مشكلات تا خرداد سال آينده اقدام نكنند.

استاندار با بیان اینکه خرید محصولات داخل استان بايد به فرهنگ تبديل شود و با بخشنامه و مصوبات مشكل آن برطرف نمى‌شود، تاکید کرد: بازاريابي محصولات در ادارات یکی از راه‌حل‌های مشكلات خريد محصولات استانى است و البته توليدكنندگان باید اين فرهنگ را از حوزه خود شروع كنند؛ براى تهیه مواد اولیه و برطرف كردن نياز واحدهاى توليدى از محصولات استانى خريد كرده تا زمينه‌اي براى تشويق و ترویج این فرهنگ شود.

انتهای پیام

ارسال خبر به دوستان

* گیرنده(ها):

آدرس ایمیل ها را با علامت کاما از هم جدا نمایید. (حداکثر 3 آدرس پست الکترونیکی گیرنده را وارد نمایید)
متن ارسال:

ارسال نظر

نام و نام خانوادگی:
آدرس سایت شما:
* آدرس پست الکترونیکی:
* متن:
* کد مقابل را وارد نمایید: