• چهارشنبه ۲۳ اسفند ماه، ۱۳۹۶ - ۱۴:۱۷
  • دسته بندی : فرهنگی و هنری
  • کد خبر : 9612-4387-5
  • خبرنگار :
  • منبع خبر : خبرگزاری ایسنا

پیش‌بینی افزایش 500 هزار نفری زوار اربعین حسینی

معاون عمران و توسعه امور شهری و روستایی وزارت کشور گفت: به دنبال تکمیل زیرساخت‌های مراسم اربعین حسینی(ع) هستیم.

به گزارش ایسنا منطقه لرستان، محمدعلی افشانی در جلسه کمیته زیرساخت ستاد مرکزی اربعین حسینی(ع) اظهار کرد: برای اینکه اجرای برنامه‌های حوزه زیرساخت مراسم اربعین به روزهای منتهی به این مراسم موکول نشود، جلسات کمیته زیرساخت را زودتر آغاز کرده‌ایم و امیدوارم در این جلسات تصمیماتی بگیریم که وضعیت زیرساخت‌ها را مطلوب‌تر کند.

وی تصریح کرد: باید به دنبال تکمیل برنامه‌ها در زمینه حمل و نقل جاده‌ای، چهارخطه کردن مسیرهای منتهی به مرزها و پایانه‌های مرزی باشیم. رفع نقاط حادثه‌خیز جاده‌ها، آسفالت کردن ادامه جاده‌ها، تکمیل پروژه‌های مربوط به آب، فاضلاب و شبکه‌کشی و روشنایی پارکینگ‌ها، برطرف کردن کمبودهای پایانه‌های مرزی و زیرساخت‌های بانکی و ارتباطات در دستور کار قرار دارد.

 معاون عمران و توسعه امور شهری و روستایی وزارت کشور تاکید کرد: با شناسایی اشکالات و آسیب‌های مراسم اربعین 96 و برنامه‌ریزی مناسب، به دنبال تکمیل زیرساخت‌های مراسم اربعین حسینی هستیم.

افشانی در پایان با اشاره به اینکه امیدواریم با برنامه‌های ارائه شده، برای مراسم اربعین سال آینده وضعیت مطلوب‌تری داشته باشیم، اضافه کرد: انتظار من این است که برای اتمام جاده‌ها تلاش بیشتری شود. من هم  نهایت تلاشم را می‌کنم که منابع لازم را برای تکمیل جاده‌ها فراهم کنم.

 در ادامه شهریار حیدری دبیر ستاد مرکزی اربعین با اشاره به تلاش زیادی که برای تکمیل جاده‌های منتهی به پایانه‌های مرزی تاکنون انجام شده است، گفت: با این وجود هنوز در این زمینه مشکلاتی داریم و گره‌های ترافیکی در ایام اربعین ایجاد می‌شود. گاهی مشکلات جاده‌ای، سایر اقدامات و خدمات ما را تحت شعاع قرار می‌دهد.

وی با اشاره به اینکه جاده‌های استان‌های مرزی فقط برای مراسم اربعین کاربرد نداشته بلکه کاربرد ترانزیتی هم دارد، تصریح کرد: باید با کار جهادی و تلاش مضاعف جاده‌های منتهی به پایانه‌های مرزی را تکمیل کنیم. پیش بینی ما این است که تعداد زائران سال آینده 500 هزار نفر افزایش می‌یابد، بنابراین تکمیل جاده‌ها ضرورت دارد.

انتهای پیام

ارسال خبر به دوستان

* گیرنده(ها):

آدرس ایمیل ها را با علامت کاما از هم جدا نمایید. (حداکثر 3 آدرس پست الکترونیکی گیرنده را وارد نمایید)
متن ارسال:

ارسال نظر

نام و نام خانوادگی:
آدرس سایت شما:
* آدرس پست الکترونیکی:
* متن:
* کد مقابل را وارد نمایید: