• سه شنبه ۲۲ اسفند ماه، ۱۳۹۶ - ۱۱:۲۳
  • دسته بندی : اجتماعی
  • کد خبر : 9612-10014-5
  • خبرنگار :
  • منبع خبر : خبرگزاری ایسنا

اجرای طرح ایمنی و سلامت مسافران نوروزی در 18 نقطه لرستان

معاون جوانان جمعیت هلال احمر لرستان از اجرای طرح ایمنی و سلامت مسافران نوروزی در 18 نقطه استان خبر داد.

 به گزارش ایسنا منطقه لرستان، حمید جمشیدی در جمع خبرنگاران اظهار کرد: طرح ایمنی و سلامت مسافران نوروزی در سال جاری همزمان با سراسر کشور از بیست و هشتم اسفند ماه در 18 نقطه استان آغاز می‌شود.

وی تصریح کرد: این طرح با هدف کاهش تصادفات جاده‌ای و فرهنگ‌سازی در جهت رعایت قوانین و مقررات  راهنمایی و رانندگی و جامه عمل پوشیدن به منویات مقام معظم رهبری در راستای کاهش سوانح نوروزی است.

جمشیدی افزود: جوانان جمعیت هلال احمر لرستان در ۱۶ ایستگاه کار خدمات ایمنی و سلامت مسافران نوروزی را انجام خواهند داد و همچنین پست سیار سحاب نیز تدارک دیده شده است.

 معاون امور جوانان جمعیت هلال احمر لرستان بیان کرد: پیش بینی شده در ایام نوروز ۲۴۰ نفر از اعضای جوانان هلال احمر استان به مدت ۱۷ روز در ورودی شهرها و مراکز گردشگرپذیر طرح ایمنی و سلامت مسافرین نوروزی را برگزار کنند.

وی تصریح کرد: از جمله برنامه‌های اجرایی این طرح می‌توان به کمک در راستای بهبود رفتار ترافیکی که شامل تذکر به رانندگان و راهنمایی در خصوص رعایت قوانین و مقررات، ابلاغ پیام‌های ایمنی به رانندگان، برپایی ایستگاه سلامت و تست فشار خون افراد سالخورده، آموزش به کودکان در خصوص رعایت قوانین راهنمایی و رانندگی جهت نظارت بر والدین، برگزاری مسابقات و ارسال تصاویر با مضمون بشردوستی و همچنین برگزاری مسابقات فرهنگی و مذهبی توسط کانون طلاب سازمان جوانان و برگزاری نماز جماعت در خیمه‌های نماز اشاره کرد.

جمشیدی به طرح سحاب اشاره کرد و افزود: در این طرح که به سامانه حرکت امدادی مشهور است اعضای آموزش‌دیده جوانان در محل‌های تجمع مسافرین خدمات موردنیاز نظیر کمک‌های اولیه و سرپایی را ارائه می‌دهند.

وی یادآور شد: سال گذشته طبق ارزیابی سازمان جوانان جمعیت هلال احمر کشور، لرستان در طرح ایمنی و سلامت مسافران نوروزی در بین استان‌های ممتاز قرار گرفت که کسب این عنوان مرهون زحمات شبانه روزی اعضای جوانان و پرسنل پرتلاش جمعیت هلال احمر استان بود.


انتهای پیام

ارسال خبر به دوستان

* گیرنده(ها):

آدرس ایمیل ها را با علامت کاما از هم جدا نمایید. (حداکثر 3 آدرس پست الکترونیکی گیرنده را وارد نمایید)
متن ارسال:

ارسال نظر

نام و نام خانوادگی:
آدرس سایت شما:
* آدرس پست الکترونیکی:
* متن:
* کد مقابل را وارد نمایید: