• دوشنبه ۲۱ اسفند ماه، ۱۳۹۶ - ۱۹:۲۱
  • دسته بندی : فرهنگی و هنری
  • کد خبر : 9612-3687-5
  • خبرنگار :
  • منبع خبر : خبرگزاری ایسنا

رئیس جهاد دانشگاهی لرستان:
نظام مدیریتی سنتی نمی‎تواند ما را به توسعه برساند

رئیس جهاد دانشگاهی لرستان گفت: محیط‌زیست اولویت اول سازمان دانشجویان این واحد است.

به گزارش ایسنا منطقه لرستان، دکتر سید علی نادر دهقانی الوار در آیین تجلیل از نفرات برتر مسابقه عکاسی روز جهانی تالاب‌ها و حامیان پویش ملی "مسیر پاک تا کربلا" که به همت سازمان دانشجویان جهاد دانشگاهی استان برگزار شد، اظهار کرد: باید اعتقاد پیدا کنیم که می‌توانیم به جایگاه بهتر توسعه برسیم و شاخص‌هایمان را اصلاح کنیم و در این راستا باید برنامه‌ریزی و ساختارسازی کنیم.

وی با بیان اینکه این ساختارها در طول زمان باید تبدیل به الگو و آنها در جامعه پیاده شوند، افزود: این کار در دنیا به‌وسیله برخی دانشگاه‌ها انجام شده و ‎ ساختاری طراحی و در جامعه تکثیر کرده‌اند که نهایتاً وقتی بزرگ‌تر شدند توانستند حرکات شاخص‌تری را در جامعه ایجاد کنند.

دکتر دهقانی‌الوار خاطرنشان کرد: ما در کار پژوهشی و تحقیقاتی حساس هستیم و سعی کرده‌ایم همه کارها بر اساس مبانی علمی و دانشی باشد.

عضو هیئت علمی جهاد دانشگاهی لرستان ادامه داد: این نهاد انقلابی در کنار فعالیت‌های متنوع تحقیقاتی، آموزشی و فنآورانه ‎ ای که دارد یکی از اولویت‌های مهم خود را بحث‌ها و فعالیت‌های فرهنگی و اجتماعی قرار داده که این فعالیت‌ها به دست دانشجویان، نخبگان و کسانی که معتقدند توسعه به دست دانشگاهیان اتفاق می‌افتد در حال انجام است.

وی با بیان اینکه این مهم را به‌عنوان اعتقادی در جهاد دانشگاهی پیگیری و خوشبختانه جواب گرفته‌ایم، ادامه داد: همچنین درزمینهٔ ایجاد، راه‌اندازی و عملکرد فعالیت‌های دانشجویی در حوزه اجتماعی و فرهنگی موفق بوده‌ایم.

دهقانی‌الوار تأکید کرد: با قاطعیت می‌گویم یکی از سازمان‌هایی هستیم که در این حوزه با اعتقاد وارد شده و خوشبختانه موفق بوده‌ایم و از کارهایی که باید دانشگاه‌ها و مراکز علمی ما پیگیری کنند همین اقداماتی است که جهاد دانشگاهی اجرا می‌کند.

وی با بیان اینکه خروجی اقداماتی که انجام می‌دهیم سازمان دانشجویان جهاد دانشگاهی با 2000 عضو از دانشگاه‌های مختلف استان است، افزود: آنان در حوزه‌های مختلف کار می‌کنند که یکی از این موضوعات بحث‌های زیست‌محیطی است. در مسائل فرهنگی، اجتماعی نیز کار می‌کنیم اما یکی از زمینه‌های مؤثری که در اینجا پررنگ‌تر بوده بحث محیط‌زیست است و به‌خوبی ورود کرده‌ایم.

رئیس جهاد دانشگاهی لرستان خاطرنشان کرد: هدف اصلی فعالیت‌ تشکل‌ها در جهاد دانشگاهی، کمک به ایجاد زمینه‌ها و شاخص‌های جدید فعالیت در سازمان‌هاست.

دکتر دهقانی الوار با بیان اینکه هدف دوم ما از ایجاد این سازمان‌های جهاد دانشگاهی، کمک به تقویت نظام مدیریت دانش‌بنیان است، گفت: اگر می‌خواهیم پیشرفت کنیم باید مدیریت ما مبتنی بر دانش باشد. نظام مدیریتی سنتی پاسخگوی نیازهای استان و کشور نیست و این سیستم‌ها نمی‌توانند ما را به جایگاه شاخص و وارسته توسعه برسانند.

وی ادامه داد: از دیگر اقداماتی که در جهاد دانشگاهی ‎ پیگیر هستیم ایجاد، استقرار و حداقل تبلیغ مدیریت دانش‌بنیان در سطوح مختلف است و هدف سومی که پیگیری می‌کنیم؛ انعکاس اثربخشی و برون ‎ داد فعالیت‌های سازمان‌های مختلف است.

عضو هیئت‌علمی جهاد دانشگاهی لرستان اظهار کرد: اگر سازمانی کار خوبی انجام می‌دهد ما آن را در استان منعکس می‌کنیم و در مجامع علمی، فرهنگی، اجتماعی و هرجایی که نیاز است گفته شود به زبان علم بیان و برای آن مدل تهیه می‌کنیم که می‌تواند خیلی مؤثر باشد.

دکتر دهقانی الوار محیط‌زیست را اولویت اول سازمان دانشجویان جهاد دانشگاهی لرستان عنوان کرد و گفت: خوشبختانه تاکنون در این زمینه موفق بوده‌ایم.  
انتهای پیام

ارسال خبر به دوستان

* گیرنده(ها):

آدرس ایمیل ها را با علامت کاما از هم جدا نمایید. (حداکثر 3 آدرس پست الکترونیکی گیرنده را وارد نمایید)
متن ارسال:

ارسال نظر

نام و نام خانوادگی:
آدرس سایت شما:
* آدرس پست الکترونیکی:
* متن:
* کد مقابل را وارد نمایید: