• دوشنبه ۲۱ اسفند ماه، ۱۳۹۶ - ۱۴:۵۵
  • دسته بندی : فرهنگی و هنری
  • کد خبر : 9612-3487-5
  • خبرنگار :
  • منبع خبر : خبرگزاری ایسنا

کانون‌های فرهنگی و هنری مساجد؛ عملی‌کننده منویات مقام معظم رهبری

نماینده ولی‌فقیه در لرستان گفت: کانون‌های فرهنگی و هنری مساجد عملی‌کننده منویات مقام معظم رهبری هستند.

به گزارش ایسنا منطقه لرستان، آیت‌الله سید احمد میرعمادی در همایش بزرگداشت سالروز تاسیس کانون‌های فرهنگی و هنری مساجد که در خرم‌آباد برگزار شد، اظهار کرد: کانون یکی‌از نهادهای جوشیده در انقلاب و پایگاه معنویت است زیرا مرکز کانون مسجد است و کاری که انجام می‌دهد دینی است.

وی اضافه کرد: اولین کارکرد کانون‌های فرهنگی و هنری مساجد انتقال ارزش‌های انقلابی به نسل جوان است و جوانی که وارد کانون می‌شود، باید با ارزش‌های انقلاب اسلامی آشنا شود.

آیت‌الله میرعمادی با بیان اینکه استقلال، ولایت و فرهنگ ایثار و شهادت ارزش‌های انقلابی است، کانون‌های فرهنگی و هنری مساجد را انتقال‌دهنده این ارزش‌ها به نسل جوان برشمرد و خاطرنشان کرد: این کانون‌ها، پایگاه تربیت دینی جوانان است و باید کارکردهای دشمن‌شناسی نیز داشته باشد.

نماینده ولی‌فقیه در لرستان افزود: جوانان در کانون‌های فرهنگی و هنری مساجد با ارزش‌های انقلاب اسلامی آشنا می‌شوند و توطئه‌ها و شیطنت‌های دشمنان را می‌شناسند.

وی با بیان اینکه کانون‌های فرهنگی و هنری مساجد پایگاه بصیرت‌افزایی هستند، ادامه داد: کارکرد دیگر این کانون‌ها؛ تشکیل هسته‌های مقاومت دینی است و در برابر منکرات ایستادگی کرده و دینداری را تقویت می‌کند.

میرعمادی عملی کردن منویات رهبری را از دیگر کارکردهای کانون‌های فرهنگی و هنری مساجد برشمرد و خاطرنشان کرد: فعالیت انقلابی در فضای مجازی کارکرد دیگر این کانون‌هاست، زیرا الان فضای مجازی در اختیار آن‌هاست و ما باید به توطئه‌های دشمنان در فضای مجازی پاسخ بدهیم.

امام‌ جمعه خرم‌آباد با بیان اینکه ‌کانون‌های فرهنگی و هنری نباید مصرف‌کننده مطالب فضای مجازی دشمنان باشند، تاکید داد: کانون‌های فرهنگی و هنری مساجد باید هسته‌های مقاومت و حلقه وصل جوانان به مسجد باشند و آنان را تشویق به مسجد کنند.

وی اضافه کرد: کانون‌های فرهنگی و هنری مساجد محل ارتباط جوانان انقلابی با همدیگر است، کمااینکه کارکرد مهم کانون‌های فرهنگی و هنری مساجد افزایش قدرت نرم جوانان است. امروز جنگ نرم را داریم و در این جنگ جوانان ما باید قوی باشند.

آیت‌الله میرعمادی در پایان گفت: انتظار داریم مسئولان از این پایگاه دین حمایت کنند و اعضای کانون‌ها را با آغوش باز پذیرا باشند و در کانون‌های فرهنگی و هنری مساجد برنامه‌های جذاب و متنوع فرهنگی اجرا کنند.

انتهای پیام

ارسال خبر به دوستان

* گیرنده(ها):

آدرس ایمیل ها را با علامت کاما از هم جدا نمایید. (حداکثر 3 آدرس پست الکترونیکی گیرنده را وارد نمایید)
متن ارسال:

ارسال نظر

نام و نام خانوادگی:
آدرس سایت شما:
* آدرس پست الکترونیکی:
* متن:
* کد مقابل را وارد نمایید: