• دوشنبه ۲۱ اسفند ماه، ۱۳۹۶ - ۱۲:۴۴
  • دسته بندی : اجتماعی
  • کد خبر : 9612-9614-5
  • خبرنگار :
  • منبع خبر : خبرگزاری ایسنا

ورود گونه غیربومی به لرستان ممنوع

معاون فنی اداره کل حفاظت محیط زیست لرستان گفت: از ورود گونه‌های غیربومی به طبیعت استان جلوگیری می‌کنیم.

نبی‌الله قائدرحمتی در گفت‌وگو با خبرنگار ایسنا منطقه لرستان، اظهار کرد: با همکاری دستگاه قضایی و نیروی انتظامی گشت‌های ویژه‌ای برای کنترل فعالیت‌های غیرمجاز در زمینه خرید و فروش گونه‌های جانوری وحشی در سطح استان و شهرستان‌های تابعه تشکیل شده است.

وی خاطرنشان کرد: همچنین از ورود گونه‌های غیربومی به زیستگاه‌های استان و تأثیر آنها بر روی گونه‌های بومی جلوگیری به عمل می‌آید.

قائدرحمتی گفت: برابر قوانین و مقررات با متخلفین برخورد می‌شود و از همه طبیعت‌دوستان و کسانی که دغدغه زیست‌محیطی دارند درخواست می‌کنیم از رها کردن و جابجایی هر نوع گیاه و جانور غیربومی در زیستگاه‌های طبیعی اجتناب کنند.

معاون فنی اداره کل حفاظت محیط زیست لرستان به رهاسازی ماهیان قرمز عید در رودخانه‌ها اشاره کرد و افزود: این گونه به راحتی جایگزین گونه‌های بومی شده و آنها را از بین می‌برد.

وی ادامه داد: همچنین انتقال و سرایت انواع بیماری‌ها به استان و سایر موجودات را فراهم می‌کند که هزینه حذف و کنترل بیماری بسیار سنگین است و گاهی حتی جبران‌ناپذیر می‌شود.

قائدرحمتی بیان کرد: بنابراین ماهیان قرمز ایام نوروز نباید در رودخانه‌ها و زیستگاه‌های اصلی گونه‌های بومی رها شوند.

معاون فنی اداره کل حفاظت محیط زیست لرستان خاطرنشان کرد: به منظور جلوگیری از هرگونه برداشت و تجاوز به گونه‌های گیاهی و جانوری در عرصه‌های طبیعی در طول ایام تعطیلات نوروز مأموران و محیط‌بانان یگان حفاظت محیط زیست استان به صورت شبانه‌روزی عرصه‌های طبیعی را تحت نظارت خواهند داشت و با مشاهده هرگونه تخلف با متخلفین زیست محیطی برخورد قانونی می‌کنند.

انتهای پیام

ارسال خبر به دوستان

* گیرنده(ها):

آدرس ایمیل ها را با علامت کاما از هم جدا نمایید. (حداکثر 3 آدرس پست الکترونیکی گیرنده را وارد نمایید)
متن ارسال:

ارسال نظر

نام و نام خانوادگی:
آدرس سایت شما:
* آدرس پست الکترونیکی:
* متن:
* کد مقابل را وارد نمایید: