• شنبه ۱۹ اسفند ماه، ۱۳۹۶ - ۱۴:۵۸
  • دسته بندی : سیاسی
  • کد خبر : 9612-8614-5
  • خبرنگار :
  • منبع خبر : خبرگزاری ایسنا

آیت‌الله میرعمادی:
علم، عمل و بصیرت شروط نگهداری پرچم هدایت

نماینده ولی‌فقیه در لرستان گفت: علم و عمل و بصیرت شروط نگهداری پرچم هدایت هستند.

به گزارش ایسنا منطقه لرستان، آیت‌الله سیداحمد میرعمادی در جمع کارکنان و طلبه‌های حوزه علمیه خواهران استان، اظهار کرد: مجموعه طلبه‌های خواهران مجموعه‌ای کوشا در تعلیم و موفق در امر تبلیغ هستند.

وی افزود: در جشنواره‌های علمی شاهد بروز استعدادها و توان علمی خواهران طلبه لرستان هستیم.

میرعمادی با تاکید بر فراهم شدن بستر تعالی و رشد خواهران تصریح کرد: اگر بستر رشد فراهم شود شاهد درخشش خواهران در زمینه‌های گوناگون خواهیم بود.

نماینده ولی‌فقیه در لرستان با بیان این‌که امروز رسالت مبلغان هدایت جامعه است و باید همه این پرچم را به خوبی نگهداری کنیم، اضافه کرد: برای اینکه بتوانیم این پرچم را به‌خوبی نگهداری کنیم باید شروط و وظایفی را انجام داده و شناخت ثواب هدایت مهم است.

وی با تاکید بر این‌که در تعریف تربیت، تربیت جامعه مراد است، تصریح کرد: اگر بخواهیم پرچم هدایت را خوب نگهداری کنیم باید سه وظیفه داشته باشیم اول این‌که مسیر هدایت را درست تشخیص دهیم و چراغی فروزان برای هدایت باشیم.

امام‌ جمعه خرم‌آباد ادامه داد: دومین وظیفه ما در نگهداری پرچم‌ هدایت این بوده که عامل باشیم در کنار عالم بودن، عامل بودن مهم است.

موانع کمال را به انسان نشان می‌دهد

میرعمادی وظیفه سوم در هدایت را داشتن بصیرت برشمرد و خاطرنشان کرد: باید راهزن‌ها و آسیب‌ها را بشناسیم چراکه بصیرت جلوی راهزن‌ها را می‌گیرد و موانع کمال را به انسان نشان می‌دهد این در حالیست که علم و عمل و بصیرت شروط هدایت هستند.

نماینده ولی‌فقیه در لرستان با بیان این‌که امروز ابزار هدایت فراهم شده است، تصریح کرد: امروز با استفاده از ظرفیت فضای مجازی باید این فضا را به فرصت تبدیل کرد.

وی در پایان گفت: از مدیر حوزه علمیه خواهران کشور انتظار داریم تا در جهت رفع مشکلات حوزه‌های علمیه خواهران عنایت داشته باشند.
 


انتهای پیام

ارسال خبر به دوستان

* گیرنده(ها):

آدرس ایمیل ها را با علامت کاما از هم جدا نمایید. (حداکثر 3 آدرس پست الکترونیکی گیرنده را وارد نمایید)
متن ارسال:

ارسال نظر

نام و نام خانوادگی:
آدرس سایت شما:
* آدرس پست الکترونیکی:
* متن:
* کد مقابل را وارد نمایید: