• شنبه ۱۹ اسفند ماه، ۱۳۹۶ - ۱۳:۱۷
  • دسته بندی : اجتماعی
  • کد خبر : 9612-8514-5
  • خبرنگار :
  • منبع خبر : خبرگزاری ایسنا

مدیرکل امور بانوان استانداری لرستان:

دولت به‌دنبال بازیابی جایگاه بانوان در دستگاه‌های اجرایی است

مدیرکل امور بانوان استانداری لرستان با بیان این‌که دولت تدبیر و امید به‌دنبال بازیابی جایگاه بانوان در دستگاه‌های اجرایی است، اظهار کرد: نگاه تک بُعدی به حضرت فاطمه زهرا (س) نداشته باشیم وقتی ادعا می‌کنیم این بانوی عظیم‌الشان الگوی ماست از دیدگاه‌های مختلف نگاه می‌کنیم.

به گزارش ایسنا منطقه لرستان، لیلا سلاحورزی در همایش اخلاق فاطمی و روابط خانوادگی که به مناسبت روز مادر در اداره کل میراث فرهنگی صنایع دستی و گردشگری استان برگزار شد، با تبریک ولادت حضرت فاطمه زهرا (س) و روز زن و مادر، گفت: نگاه تک بُعدی به حضرت فاطمه نداشته باشیم وقتی ادعا می‌کنیم این بانوی عظیم‌الشان الگوی ماست از دیدگاه‌های مختلف نگاه می‌کنیم.

وی ادامه داد: حضرت زهرا (س) در فرزندپروری، همسرداری و دختر بودن برای پدر نمونه بوده که برای ما ایده‌آل و افتخار است.

سلاحورزی با اشاره به این‌که باید از جنبه‌های مختلف زندگی حضرت فاطمه (س) الگوبرداری کنیم، عنوان کرد: بعد از فتح خیبر برخی از یهودیان فدک با پیامبر (ص) صلح کرده و این باغ  را به پیامبر دادند که با حضور دو شاهد، حضرت رسول (ص) فدک را به حضرت فاطمه (س) هدیه داد و بعد از رحلت پیامبر اکرم (ص) ابوبکر سر ناسازگاری درآورد و فدک را غصب کرد، از آن دوران لجبازی و کینه در رابطه با این باغ شروع شد، آن زمان بود که ابوبکر حدیث جعلی درست کرد که انبیا ارث نمی‌برند و ارث نمی‌گذارند و حضرت زهرا (س) با استناد به آیات قرآن کریم ثابت کردند که انبیا هم ارث می‌برند.

مدیرکل امور بانوان و خانواده استانداری لرستان، بیان کرد: حضرت زهرای مرضیه (س) در خطبه فدکیه ابتدا به حمد و سپاس خداوند پرداخته و به وحدانیت خداوند و رسالت پیامبر اکرم (ص) شهادت می‌دهد، با اشاره به رحلت پدر بزرگوارش مردم را به توجه به اوامر و آیات قرآن توجه می‌دهد.

وی با بیان این‌که حضرت فاطمه (س) با بیان این سؤال که چرا پیامبر بین شما مبعوث شد؟ ادامه داد: شما قومی بودید که از تمدن بهره‌ای نداشتید و علت انگیزه بعثت بین عرب را هدایت و راهنمایی آنان دانست.

سلاحورزی با تأکید بر این نکته که حضرت زهرا (س) از ابعاد مختلف سیاسی اجتماعی فرهنگی اقتصادی و ... برای ما الگوست، ادامه داد: این در حالی است که کشورهای دیگر دنبال الگو می‌گردند اما ما الگوی کاملی مانند حضرت فاطمه (س) داریم. 

مدیرکل امور بانوان و خانواده استانداری لرستان با اشاره به این‌که در برخی از محافل زن ایرانی را به‌عنوان الگوی سوم جهان معرفی می‌کنند، اظهار کرد: زنان سه دسته هستند، یک سری زنان هستند که خانه‌نشین هستند و به‌عنوان یک موجود منفعل بدون اختیار در خانه بوده که نمی‌توانند الگوی ما باشند.

وی با بیان اینکه دسته دیگر زنان خانه‌گریز هستند و نمی‌توانند الگو باشند، الگوی سوم که افتخار ماست زن ایرانی است که نه مانند زنان شرقی منفعل و خانه‌نشین است نه مانند زنان غربی گریزان است، بلکه خانه و خانواده‌گذار بوده و اولویت اصلی‌اش تربیت فرزند است، اضافه کرد:  سفارش دین و مقام معظم رهبری و دولت این است که با حفظ کرامت اسلامی و خانه و خانواده در فعالیت‌های اجتماعی حضور فعال داشته باشد.

سلاحورزی با بیان این‌که امیدواریم بتوانیم با الگوبرداری از حضرت فاطمه (س) و حضرت زینب (س) بتوانیم الگوهای خوبی برای دختران خود و زنان جامعه‌های دیگر باشیم، عنوان کرد: دولت تدبیر و امید به دنبال بازیابی جایگاه بانوان در دستگاه‌های اجرایی است.

انتهای پیام

ارسال خبر به دوستان

* گیرنده(ها):

آدرس ایمیل ها را با علامت کاما از هم جدا نمایید. (حداکثر 3 آدرس پست الکترونیکی گیرنده را وارد نمایید)
متن ارسال:

ارسال نظر

نام و نام خانوادگی:
آدرس سایت شما:
* آدرس پست الکترونیکی:
* متن:
* کد مقابل را وارد نمایید: