• پنجشنبه ۱۷ اسفند ماه، ۱۳۹۶ - ۲۱:۳۲
  • دسته بندی : فرهنگی و هنری
  • کد خبر : 9612-2587-5
  • خبرنگار :
  • منبع خبر : خبرگزاری ایسنا

استاندار لرستان:
فضای جامعه را به مفاهیم ایثار و شهادت نزدیک کنیم

استاندار لرستان گفت: فضای جامعه را به مفاهیم ایثار و شهادت نزدیک کنیم.

به گزارش ایسنا منطقه لرستان، دکتر سید موسی خادمی در جلسه شورای ترویج فرهنگ ایثار و شهادت استان اظهار کرد: به لحاظ شکلی در جامعه با برگزاری کنگره‌های استانی، یادواره‌های مختلف، مراسمات و مناسبت‌ها توسط دستگاه‌ها، ادای احترام به گلزار و سایر موارد از شهدا یاد می‌کنیم که جا دارد بیشتر نیز اقدام شود.

وی اضافه کرد: نکته اساسی این است که یادآوری گذشته باعث ترویج این فرهنگ در جامعه می‌شود.

خادمی با اشاره به اینکه شهدا جان خود را در راه آرمان‌های امام راحل و انقلاب ایثار کرده‌اند، افزود: باید مراتب پایین‌تر فداکاری مانند ایثار در مال، وقت، بخشش نسبت به دیگران و ایثار در کار و تلاش را که از ایثار جان آسان‌تر است، ترویج کرد.

استاندار لرستان تصریح کرد: باید کارها بنیادی‌تر و با محتواتر انجام بگیرد البته به این معنی نیست که اقدامات قبلی تعطیل شود.

وی با اشاره به اینکه در ذهن خیلی از مردم این سؤال مطرح است که چطور در زمان جنگ تحمیلی و دفاع مقدس کشور به‌خوبی اداره شد و همگی در کنار یکدیگر با همکاری و هماهنگی کارها را پیش می‌بردند، افزود: روح ایثارگری و درستکاری که در ادارات حاکم بود با فضای حاکم در زمان حاضر فاصله گرفته و متفاوت است.

خادمی با بیان اینکه از ایثارگری‌ها و شهدا در جلسات و مراسمات مختلف یاد می‌کنیم اما عمیقاً فاصله گرفته‌ایم چرا که در تولید و محتوا کمتر تلاش کرده‌ایم، گفت: مقام معظم رهبری تأکید داشت والدین شهدا را دریابید تا بدانید آنان در چه محیطی رشد یافته و بزرگ شده‌اند و در چه شرایط زندگی قابلیت رشد این چنین مردانی وجود دارد.

استاندار لرستان تأکید کرد: فضای جامعه را باید به مفاهیم ایثار و شهادت در تمامی ابعاد زندگی نزدیک کنیم.

انتهای پیام

ارسال خبر به دوستان

* گیرنده(ها):

آدرس ایمیل ها را با علامت کاما از هم جدا نمایید. (حداکثر 3 آدرس پست الکترونیکی گیرنده را وارد نمایید)
متن ارسال:

ارسال نظر

نام و نام خانوادگی:
آدرس سایت شما:
* آدرس پست الکترونیکی:
* متن:
* کد مقابل را وارد نمایید: