• پنجشنبه ۱۷ اسفند ماه، ۱۳۹۶ - ۱۵:۲۵
  • دسته بندی : سیاسی
  • کد خبر : 9612-4385-5
  • خبرنگار :
  • منبع خبر : خبرگزاری ایسنا

۳۰ درصد از نقش‌های مدیریتی در اختیار زنان و جوانان است

استاندار لرستان گفت: حدود ۳۰ درصد از نقش‌های مدیریتی در اختیار زنان و جوانان است و در استان جز اولویت‌های کاری است که عرصه را برای حضور بانوان باز کنیم.

به گزارش ایسنا منطقه لرستان، سید موسی خادمی در مراسم «جشن بزرگ ریحانةالنبی» که به‌مناسبت گرامیداشت روز زن و مقام مادر در مصلی الغدیر خرم‌آباد برگزار شد، اظهار کرد: تولد حضرت زهرا(س) روز مهمی بوده که در تقویم جمهوری اسلامی نام‌گذاری شده است.

وی با بیان اینکه زنان نیمی از جامعه ما هستند و هر روز نقش آنان مهم‌تر و برجسته‌تر می‌شود، افزود: بدترین و غیرعقلانی‌ترین نگاه به زنان در دوران جاهلیت بوده است تا جایی‌که دختران را زنده‌به‌گور می‌کردند، اسلام آمد و نگاه انقلابی را نسبت به زن ایجاد کرد و تا امروز هرچه نظریه‌پرداز جدید که طرفدار حقوق زنان بوده‎، نتوانسته‌اند نظریه‌ای کامل‌تر از آن‌چه اسلام نسبت به زنان ارائه داده، داشته باشند.

استاندار لرستان بیان کرد: در اسلام زن و مرد هیچ برتری از لحاظ جنسیت نسبت به هم ندارند و کسی برتر است که تقوای الهی داشته باشد.

خادمی اظهار کرد: اعضای اصلی جامعه بشری تکامل‌کننده هم هستند و هیچ‌کدام بر دیگری برتری ندارند و هیچ نگاهی قوی‌تر از این نگاه وجود ندارد که زن در جامعه نقش مؤثری دارد.

وی تاکید کرد: در وضعیتی که امروز جمهوری اسلامی دارد و پیشرفتی که در اسلام و در راستای نگاه زنان شکل‌ گرفته است، زنان جایگاه‌های مؤثری دارند و به‌دنبال توسعه این وظایف هستند.

استاندار لرستان اضافه کرد: باید فرصت لازم را به این افراد بدهیم، خوشبختانه دولت تدبیر و امید و رئیس‌جمهور یکی‌از دقیق‌ترین نگاه‌ها را به این موضوع دارد که می‌توان به تقویت حضور زنان در همه عرصه‌ها اشاره کرد.

خادمی ادامه داد: حضور زنان در عرصه‌های مدیریتی و حاکمیتی نظام مؤثر است و تأکید شده در قالب بخش‌نامه‌های اداری کارها انجام و با بسترسازی‌هایی که در سطح دستگاه‌های ذی‌ربط انجام می‌دهیم بتوانیم در این عرصه اقدام کنیم.

وی در ادامه گفت: حدود ۳۰ درصد از نقش‌های مدیریتی در اختیار زنان و جوانان است و در استان به‌دنبال این هستیم که توجه بیشتری به این نگاه داشته باشیم، حوزه امور بانوان باید این موضوع را دنبال کند و جز اولویت‌های کاری است که عرصه را برای حضور بانوان باز کنیم.

استاندار افزود: امیدوارم شاهد نقش برجسته‌تر و بهتر بانوان باشیم و آن‌چه مدنظر اسلام است را بتوانیم اجرا کنیم، چون تنها راه نجات بشر و جامعه در این است که به این الگوهای رفتاری نزدیک‌تر شویم.


انتهای پیام

ارسال خبر به دوستان

* گیرنده(ها):

آدرس ایمیل ها را با علامت کاما از هم جدا نمایید. (حداکثر 3 آدرس پست الکترونیکی گیرنده را وارد نمایید)
متن ارسال:

ارسال نظر

نام و نام خانوادگی:
آدرس سایت شما:
* آدرس پست الکترونیکی:
* متن:
* کد مقابل را وارد نمایید: