• پنجشنبه ۱۷ اسفند ماه، ۱۳۹۶ - ۱۵:۰۶
  • دسته بندی : اقتصادی
  • کد خبر : 9612-6384-5
  • خبرنگار :
  • منبع خبر : خبرگزاری ایسنا

تولید ۶۴ هزار تن گوشت مرغ در لرستان

معاون بهبود تولیدات دامی سازمان جهاد کشاورزی از تولید ۶۴ هزار تن گوشت مرغ در لرستان خبر داد.

به گزارش ایسنا منطقه لرستان، ناصر نجیب‌زاده در جمع خبرنگاران اظهار کرد: استان ما به خاطر فعالیت دامپروری از قدیم‌الایام شناخته شده و مزیت نسبی آن محسوب می‌شود.

وی با بیان اینکه حدود ۳.۵ میلیون واحد دامی سبک در استان وجود دارد، افزود: همچنین بین ۲۶۰ تا ۲۷۰ هزار راس دام سنگین داریم که معادل یک میلیون و ۳۰۰ هزار واحد دامی هستند.

نجیب‌زاده خاطرنشان کرد: در رابطه با طیور نیز از دهه ۹۰ شرایط خوبی به لحاظ تولید گوشت داشته‌ایم و هم‌اکنون ظرفیت اسمی استان ۱۰۰ هزار تن در سال است.

معاون بهبود تولیدات دامی سازمان جهاد کشاورزی لرستان از جوجه‌ریزی به میزان ۱۲ میلیون و ۹۰۰ هزار قطعه در هر دوره در استان خبر داد و گفت: همچنین بین ۴۸ تا ۵۰ هزار تن میزان مصرف استان است.

وی با بیان اینکه سال گذشته ۶۰ هزار تن مرغ در استان تولید شده است، ادامه داد: میزان تولید امسال حدود ۶۴ هزار تن بوده که افزایش داشته‌ایم.

نجیب‌زاده خاطرنشان کرد: میزان جوجه‌ریزی در سال گذشته ۲۹ میلیون و امسال ۳۲ میلیون و ۴۰۰ هزار قطعه بوده است.

معاون بهبود تولیدات دامی سازمان جهاد کشاورزی لرستان از وجود ۱۷ واحد مرغ تخم‌گذار خبر داد و بیان کرد: نیاز استان به تخم‌مرغ ۱۹ هزار تن است که به خاطر کم بودن میزان تولید نیاز به واردات داریم.

وی با بیان اینکه در رابطه با آنفلوآنزای مرغی موردی در مرغداری‌های استان مشاهده نشده است، افزود: تنها در چند مورد بین بوقلمون و مرغ‌های بومی این بیماری مشاهده شد که بلافاصله موارد آلوده معدوم شدند. هیچ نگرانی در این رابطه وجود ندارد اما باید احتیاط کرد.


انتهای پیام

ارسال خبر به دوستان

* گیرنده(ها):

آدرس ایمیل ها را با علامت کاما از هم جدا نمایید. (حداکثر 3 آدرس پست الکترونیکی گیرنده را وارد نمایید)
متن ارسال:

ارسال نظر

نام و نام خانوادگی:
آدرس سایت شما:
* آدرس پست الکترونیکی:
* متن:
* کد مقابل را وارد نمایید: