• پنجشنبه ۱۷ اسفند ماه، ۱۳۹۶ - ۱۴:۴۹
  • دسته بندی : سیاسی
  • کد خبر : 9612-4285-5
  • خبرنگار :
  • منبع خبر : خبرگزاری ایسنا

نماینده ولی‌فقیه در لرستان:

در تکالیف الهی اختیاری بودن مطرح نیست

نماینده ولی‌فقیه در لرستان گفت:  در تکالیف الهی اختیاری بودن مطرح نیست.

به گزارش ایسنا منطقه لرستان، آیت‌الله سید احمد میرعمادی در مراسم جشن بزرگ ریحانه النبی که به مناسبت گرامی‌داشت روز زن و مقام مادر در مصلی الغدیر خرم‌آباد برگزار شد، ضمن تبریک میلاد خجسته‌ ام‌ابیها حضرت فاطمه زهرا(س) با اشاره به سخن پیامبر(ص) مبنی بر اینکه عده محدودی از زنان مظهر کمالات الهی در روی زمین شدند، افزود: فاطمه زهرا(س) حجت خدا بر معصومین، اسوه و الگوی بشریت است.

وی با بیان اینکه زن می‌تواند الگوی بشریت باشد و امام زمان(عج) صحه گذاشت بر اینکه فاطمه زهرا(س) الگوی معصومان است، اضافه کرد: اینکه در طول تاریخ شاهد نگاه‌های افراطی و تفریطی در مورد زنان هستیم باید این امر را ظلم در حق زنان بدانیم.

نماینده ولی‌فقیه در لرستان بیان کرد: در بعضی جوامع زن از حقوق حقه خود محروم می‌شود و اینکه برخی‌ها زنان را از ارث محروم می‌کنند ظلم بزرگی است و از طرفی استفاده ابزاری از زنان بزرگ‌ترین توهین به مقام زن است.

وی تاکید کرد: استفاده عده‌ای هوس‌ران از زنان برای رقص و آواز ظلم بر زن است، زن الگوی بشریت است همان‌گونه که پیامبر(ص) فرمودند از دامن زن مرد به معراج می‌رود بنابراین رسیدن به معراج امکان‌پذیر نیست مگر حضور زن در جامعه باشد.

آیت‌الله میرعمادی با اشاره به اینکه زن الگویی برای بشریت است، تصریح کرد: خداوند در قرآن صفات چهار زن را به‌عنوان الگو در قرآن آورده است، الگوهایی که در ابعاد زندگی بشریت مطرح بوده‌اند.

وی خاطرنشان کرد: الگوهای تأثیرگذاری زنان در برخی ابعاد از مردان بیشتر است که می‌توان به تأثیر عاطفی، تربیتی، اخلاقی که زن می‌تواند در جامعه داشته باشد اشاره کرد؛ حرمت زن در اسلام به حدی بالاست که پیامبر(ص) بر دستان دو نفر بوسه زد، دست کارگر که مظهر تولید است و دست دخترش فاطمه(س) که الگوی زنان است.

نماینده ولی‌فقیه در لرستان گفت: امروز زنانی داریم که اسوه‌های صبر و مقاومت هستند و می‌توان به مادر چهار شهید اشاره کرد که در میدان ایستاده‌اند و در جامعه حضور تأثیرگذار هستند، مادر شهید حدادی که رهبر انقلاب وقتی فرزندش در اغتشاشات شهید می‌شود در منزل این شهید حاضر می‌شود و بر لباس شهید بوسه می‌زند.

وی اظهار کرد: آیا کسانی که دنبال این هستند تا زنان را به رقص و آواز بکشانند در حق زن ظلم می‌کنند یا کسی که بر دستان مادر و همسرش بوسه می‌زند؟ اسوه‌های صبر و مقاومتی که نه‌تنها در صدر اسلام بلکه همین امروز نقش موثری دارند و می‌توان به همسر شهید زنده لرستانی اشاره کرد که 10 سال پیام‌رسانی کرده است.

آیت‌الله میرعمادی افزود: حضرت فاطمه زهرا(س) الگو است برای اینکه نسبت به تجملات دنیوی بی‌توجه بوده و در عین امکان بهره‌مندی از بیت‌المال و غنائم را دارا بوده اما توجهی نداشته، این در حالیست که همه بیت‌المال در اختیار رسول خدا(ص) بود اما تاریخ نشان نداده حضرت زهرا(س) توجهی به تجملات دنیا داشته باشد.

وی اضافه کرد: حضرت فاطمه زهرا(س) مجاهد خستگی‌ناپذیر در عرصه سیاست و اجتماع بوده است و حوادث مهمی که بعد از پیامبر(ص) اتفاق افتاده حضرت زهرا(س) حضور داشته است؛ امروز اگر بعضی بانوان در جبهه‌ها حضورداشته‌اند، الگویشان آن بانوی بزرگوار بوده که جهادگران به‌تمام‌معنا به شمار می‌روند.

نماینده ولی‌فقیه در لرستان خاطر نشان کرد: از ویژگی‌های دیگر حضرت فاطمه(س) دختر، همسر و مادر نمونه بوده است؛ رابطه مادر و فرزندی که بین حضرت زهرا(س) و فرزندانش بوده الگو است.

آیت‌الله میرعمادی بابیان اینکه باید ارزش‌ها را در جامعه معرفی کنیم اضافه کرد: حضرت فاطمه زهرا(س) از نظر اینکه احساس مسئولیت در قبال جامعه اسلامی داشتند نیز الگو است و نمونه‌های فراوانی داریم که این بانوی بزرگوار نسبت به سرنوشت امت اسلامی بی‌تفاوت نبوده است.

وی گفت: ویژگی دیگر حضرت زهرا(س) صداقت در گفتار و رفتار است، آن حضرت همان‌گونه که امام علی(ع) فرمودند صادق‌ترین فرد بوده، بندگی خالصانه برای خدا کرد و عابدترین مردم روی زمین بوده است. امروز زنان جامعه ما از این الگو برخوردارند و باحجاب و پوشش اسلامی، باعفت و پاکی پای اسلام ایستاده‌اند اگرچه عده‌ای در این زمینه به زنان ظلم کردند. کسانی که به دنبال حجاب اختیاری هستند و می‌گویند حجاب را در جامعه آزاد بگذارید به زنان ظلم می‌کنند و درک درستی از اسلام ندارند.

آیت‌الله میرعمادی با بیان اینکه در تکالیف الهی اختیاری بودن مطرح نیست، اضافه کرد: آیا دنبال این هستیم که حکم خدا اجباری یا اختیاری باشد؟ حجاب حکم خدا است پس چرا عده‌ای بحث‌های غلطی را در جامعه مطرح می‌کنند و جای بسی تأسف است که برخی این‌گونه حرف می‌زنند.

نماینده ولی‌فقیه در لرستان تاکید کرد: ما دین خود را از پیامبر(ص) گرفته‌ایم و امروز دینمان را از مراجع تقلید می‌گیریم نه کسی که پای صندلی مجلس تکیه زده و خیال می‌کند اختیار دین و دنیای مردم دست آن‌ها است، شما به وظایف خود عمل کنید، چرا در وظایف دیگران دخالت می‎کنید و این مسائل به شما چه ربطی دارد.


انتهای پیام

ارسال خبر به دوستان

* گیرنده(ها):

آدرس ایمیل ها را با علامت کاما از هم جدا نمایید. (حداکثر 3 آدرس پست الکترونیکی گیرنده را وارد نمایید)
متن ارسال:

ارسال نظر

نام و نام خانوادگی:
آدرس سایت شما:
* آدرس پست الکترونیکی:
* متن:
* کد مقابل را وارد نمایید: