• پنجشنبه ۱۷ اسفند ماه، ۱۳۹۶ - ۱۴:۱۴
  • دسته بندی : اقتصادی
  • کد خبر : 9612-6284-5
  • خبرنگار :
  • منبع خبر : خبرگزاری ایسنا

بدهی ۳۰ میلیاردی اتحادیه تعاونی‌های عشایر به شرکت پشتیبانی امور دام لرستان

مدیرکل پشتیبانی امور دام لرستان از بدهی ۳۰ میلیارد ریالی اتحادیه تعاونی‌های عشایر به این شرکت خبر داد.

به گزارش ایسنا منطقه لرستان، سید حمید شاهرخی در جمع خبرنگاران اظهار کرد: شرکت پشتیبانی امور دام یکی از زیرمجموعه‌های جهاد کشاورزی است که سه ماموریت ویژه اجرای سیاست خرید تضمینی جو و ذرت، تنظیم بازار نهاده‌های دامی و ذخیره اقلام و فرآورده‌های پروتئینی را بر عهده دارد.

وی در پاسخ به سوال ایسنا در رابطه با علت عدم توزیع جو مدت‌دار بین عشایر گفت: سیاست‌گذاری‌های این شرکت به صورت متمرکز بوده و بخشی از موضوع به خاطر این سیاست‌هاست.

شاهرخی ادامه داد: علی‌رغم اینکه تضامین لازم نیز گرفته می‌شود اما چون طرف مقابل تولیدکننده است به موقع مطالبات را پرداخت نمی‌کند.

مدیرکل پشتیبانی امور دام لرستان بیان کرد: شرکت، سرمایه در گردش دارد و زمانی که تبدیل به مطالبات می‌شود دست ما خالی شده و برای ادامه فعالیت به دلیل وضعیت بودجه نمی‌توانیم فروش مدت‌دار را ادامه دهیم.

وی با اشاره به اینکه حدود ۷۰۰ میلیارد تومان شرکت در سطح کشور بابت فروش جو مدت‌دار طلبکار است، خاطرنشان کرد: زمان سررسید بدهی ناچار به ملاحظه هستیم اما نمی‌توانیم به فروش مدت‌دار ادامه دهیم.

شاهرخی گفت: هم‌اکنون اتحادیه تعاونی‌های عشایری استان بابت فروش جو مدت‌دار سه میلیارد تومان به ما بدهکار است که اگر برگشت حساب داشتیم می‌توانستیم این روند را ادامه دهیم.

مدیرکل پشتیبانی امور دام لرستان از ایجاد شبکه توزیع مویرگی در استان خبر داد و گفت: برای در دسترس بودن اقلام پروتئینی قرار است اتاق اصناف، واحدهای صنفی معتبر و مطمئن را معرفی کند تا این اقلام را در اختیارشان قرار دهیم و بین مردم توزیع کنند.

وی گفت: تاکنون هفت عامل و واحد صنفی توسط اتاق اصناف معرفی شده که گوشت گوساله منجمد وارداتی، مرغ منجمد و تخم‌مرغ در اختیار آنها قرار داده شده است.


انتهای پیام

ارسال خبر به دوستان

* گیرنده(ها):

آدرس ایمیل ها را با علامت کاما از هم جدا نمایید. (حداکثر 3 آدرس پست الکترونیکی گیرنده را وارد نمایید)
متن ارسال:

ارسال نظر

نام و نام خانوادگی:
آدرس سایت شما:
* آدرس پست الکترونیکی:
* متن:
* کد مقابل را وارد نمایید: