• پنجشنبه ۱۷ اسفند ماه، ۱۳۹۶ - ۱۱:۵۷
  • دسته بندی : اجتماعی
  • کد خبر : 9612-7914-5
  • خبرنگار :
  • منبع خبر : خبرگزاری ایسنا

ارجاع 2500 پرونده تخلف در حوزه منابع طبیعی لرستان به مقامات قضایی

رئیس کل دادگستری لرستان گفت: حفاظت از اراضی ملی نیاز به فرهنگ‎سازی عمومی‌ دارد.

به گزارش ایسنا منطقه لرستان، جعفر بدری در جلسه شورای حفاظت از اراضی ملی و نکوداشت روز قانون که به مناسبت هفته منابع طبیعی در دادگستری استان برگزار شد، گفت: هر دستگاهی که خسارتی به منابع طبیعی وارد کند، باید در جهت بازسازی آن گام بردارد.

وی با بیان اینکه حفاظت از اراضی ملی نیاز به فرهنگ‎سازی عمومی دارد، افزود: تا زمانی که وضعیت اقتصادی و اشتغال جوانان حل نشود نمی‎توان جلوی متصرفان را گرفت.

بدری با اشاره به نقش رسانه ملی در صیانت از منابع طبیعی اظهار کرد: وظیفه اصلی و مهم صدا و سیما و اصحاب رسانه، حساس کردن افکار عمومی نسبت به موضوع منابع طبیعی و حفظ انفال است.

رئیس کل دادگستری لرستان خاطرنشان کرد: مردم را هر چقدر بیشتر درباره تخریب منابع طبیعی آگاه کنیم، احساس خطر بیشتری می‎کنند و عزم آنها برای حفاظت از جنگل‎ها جدی‎تر می‎شود.

در ادامه این جلسه، شیرزاد نجفی، مدیرکل منابع طبیعی و آبخیزداری لرستان گفت: در سال ۹۶ اقدامات شاخص و قابل توجهی در راستای صیانت و حفاظت از اراضی ملی و همچنین برخورد با متخلفین این عرصه‎های ارزشمند صورت گرفته است.

وی با تبیین نقش منابع طبيعي در راستای توسعه پايدار کشور گفت: تخريب این منابع در آينده مي‎تواند خسارات جبران ‎ناپذيري در اقتصاد كشور و رفاه اجتماعي ايجاد كند.

نجفی خاطرنشان کرد: کمبود آب، تغییر اقلیم، گرم شدن زمین، خشکسالی، ریزگردها، جنگل ‎ زدایی و... از مشکلات عمده منابع طبیعی محسوب می‎شود.

مدیرکل منابع طبیعی و آبخیزداری لرستان با بیان اینکه 2500 پرونده تخلف در حوزه منابع طبیعی به مقامات قضایی ارجاع داده شده، تأکید کرد: در راستای صیانت از منابع طبیعی هیچ لطافت و نرمشی را انجام نخواهیم داد و به طور قاطع با متخلفین برخورد می‎کنیم.


انتهای پیام

ارسال خبر به دوستان

* گیرنده(ها):

آدرس ایمیل ها را با علامت کاما از هم جدا نمایید. (حداکثر 3 آدرس پست الکترونیکی گیرنده را وارد نمایید)
متن ارسال:

ارسال نظر

نام و نام خانوادگی:
آدرس سایت شما:
* آدرس پست الکترونیکی:
* متن:
* کد مقابل را وارد نمایید: