• چهارشنبه ۱۶ اسفند ماه، ۱۳۹۶ - ۱۶:۰۲
  • دسته بندی : سیاسی
  • کد خبر : 9612-3985-5
  • خبرنگار :
  • منبع خبر : خبرگزاری ایسنا

آیت‌الله میرعمادی مطرح کرد:

گفتمان‌سازی شعار سال از وظایف ائمه جمعه

نماینده ولی‌فقیه در لرستان، تبیین اقتصاد مقاومتی را از رسالت‌های ائمه جمعه برشمرد و گفت: نقش ائمه جمعه هدایت معنوی جامعه است و نماز جمعه مرکز هدایت جامعه است.

به گزارش ایسنا منطقه لرستان، آیت‌الله سیداحمد میرعمادی، در همایش فصلی ائمه جمعه استان که در دفتر شورای سیاست‌گذاری ائمه جمعه لرستان برگزار شد، اظهار کرد: وجود ائمه جمعه عالم، عامل و انقلابی برای جامعه ارزشمند است.

وی با بیان این‌که نقش ائمه در هدایت معنوی جامعه است، تصریح کرد: نماز جمعه مرکز هدایت جامعه است و جایگاه آن باید تقویت شود.

پیگیری ائمه جمعه باعث افزایش اعتماد عمومی جامعه می‌شود

 میرعمادی پیگیری مطالبات مردم را نقش‌های مهم ائمه جمعه برشمرد و خاطرنشان کرد: ائمه جماعات مردمی هستند و پیگیری آن‌ها باعث افزایش اعتماد عمومی جامعه می‌شود و جلوی سوء‌استفاده دشمنان گرفته می‌شود.

نماینده ولی‌فقیه در لرستان اضافه کرد: مسئولان از انتقادات ائمه جمعه استقبال کنند و در این راستا نقش معاون سیاسی یک نقش کلیدی است.

وی نقش دیگر ائمه جمعه را پیگیری منویات مقام معظم رهبری برشمرد و گفت: امام جمعه یک جایگاهی است که از سوی رهبری تعیین می‌شود و مسئولان باید نماز جمعه را تقویت کنند زیرا نماز جمعه جایگاه وحدت جامعه است.

نقش ائمه جمعه، خنثی کردن توطئه‌ها و فتنه‌‌های دشمنان حساس است

امام جمعه خرم‌آباد یکی‌از وظایف مهم ائمه جمعه را گفتمان‌سازی شعار سال دانست و افزود: تبیین شعار سال با عنوان اقتصاد مقاومتی، اقدام و عمل، که از سوی مقام معظم رهبری تبیین شده است رسالت ائمه جمعه است.
 
 میرعمادی گفت: پیشنهاد خاص ما این است که معاون سیاسی مطالباتی که در خطبه‌های ائمه جمعه مطرح می‌شود را پیگیری کند، کمااینکه مطالبات ائمه جمعه در جهت منویات مقام معظم رهبری است.

نماینده ولی‌فقیه در لرستان اضافه کرد: نقش دیگر ائمه جمعه، خنثی کردن توطئه‌ها و فتنه‌‌های دشمنان حساس است.

امام جمعه خرم‌آباد ادامه داد: مسئول ستاد اقامه نماز استان رسماً اعلام کرده که ۶۰ درصد مدیران نسبت به نماز کم توجه هستند و این زنگ خطر است زیرا انقلاب ما انقلاب دین معنویت و نماز است و باید شعائر اسلامی حفظ شود.

وی تاکید کرد: از ویژگی‌های ائمه‌جمعه لرستان این است که دلسوز و همراه دولت هستند و در تمام مراسمات دولت شرکت می‌کنند، کمااینکه حضور مسئولان در جلسات فصلی ائمه جمعه منشاء خیر و برکت است.


انتهای پیام

ارسال خبر به دوستان

* گیرنده(ها):

آدرس ایمیل ها را با علامت کاما از هم جدا نمایید. (حداکثر 3 آدرس پست الکترونیکی گیرنده را وارد نمایید)
متن ارسال:

ارسال نظر

نام و نام خانوادگی:
آدرس سایت شما:
* آدرس پست الکترونیکی:
* متن:
* کد مقابل را وارد نمایید: